Skocz do zawartości


krzysiekkk88

Rejestracja: 26 lis 2007
OFFLINE Ostatnio: 04 12 2007 16:16
-----

Moje tematy

Zlece napisanie banalnego schematu w turbo pascalu

26 11 2007 - 20:23

Witam dopiero ci sie zapisalem do szkoly informatycznej i nie mam pojecia o programowaniu w turbo pascalu a mam juz zaliczeniowy egzamin;/ dostalem z programowania 3 zadania ktore podalem nizej prosze o napisanie mi gotowego schematu za ktory naturalnie zaplace.
moje gg : 4146610
@ : krzysieks2009@o2.pl

proponowal bym zad. 2 ale niekoniecznie.

Zadanie 1
Narysuj schemat blokowy algorytmu liczenia pierwiastków równania kwadratowego: Ax2 + Bx +C = 0, oraz napisz i uruchom program realizujący ten algorytm. Program powinien zawierać komentarze opisujące wykonywane czynności. Dane A, B, C do programu użytkownik wprowadza z klawiatury. Zadbaj o czytelny i przejrzysty wygląd wyświetlanych na monitorze wyników.
Zadanie 2
Napisz program, który będzie wykonywał wybrane operacje statystyczne. Dane do programu użytkownik wprowadza z klawiatury. Program powinie zawierać (zrealizowane za pomocą bloku case ) menu:
1 : pobierz dane
2 : oblicz średnią arytmetyczną
3 : oblicz wariancję
4 : oblicz element największy
5 : oblicz element najmniejszy
W programie wykorzystaj podprogramy typu funkction. Program powinien zawierać komentarze opisujące wykonywane czynności. Zadbaj o czytelny i przejrzysty wygląd wyświetlanych na monitorze wyników.
Zadanie 3
Napisz procedurę, która dodaje wartości dwóch zmiennych tablicowych tego samego typu (array[1..10] of Byte) i program demonstrujący jej działanie. Program powinien zawierać komentarze opisujące wykonywane czynności. Dane do programu należy wygenerować losowo. Zadbaj o czytelny i przejrzysty wygląd wyświetlanych na monitorze wyników.