Skocz do zawartości


Zdjęcie

konfiguracja acces point'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 teegan

teegan

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 02 2010 - 22:21

witam
mam pewien problem z podlaczeniem acces pointa. kompletnie nie wiem jak go podłączyć żeby wszystko dobrze działało. na dachu mam antenę do odbioru radiowego, od anteny idzie kabelek do routera a od routera z gniazda lan do komputera stacjonarnego. chce podłączyć tego acces pointa tak żeby komputer stacjonarny miał internet tak jak do tej pory z kabla i żebym na laptopie z kartą sieciową mogła odbierać internet bezprzewodowo z tego acces pointa. podłączałam go do gniazda wan w routerze no i laptop wykrywa go ale nie może się połączyć i jest ciągle komunikat że sieć niezidentyfikowana i nie może się połączyć z internetem.
Dołączona grafika
czytałam gdzies ze trzeba ustawic ip lub mac do tego acces pointa ale ja kompletnie nie wiem jak i gdzie to się robi. mógłbyś mi z tym pomóc?? bo myśle ze sama sobie z tym nie poradzę :/ dzieki z góry ;) pzdr

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 10 02 2010 - 22:23

podlacz go pod LAN a nie WAN

  • 0

#3 teegan

teegan

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 02 2010 - 11:48

podlaczylam pod lan ale nadal nic. jest takie cos:
Dołączona grafika
i internet dalej nie działa. gdzies czytalam ze trzeba te polaczenia ipv4 i 6 skonfigurowac i w instrukcji niby jest napisane jak to zrobic ale ja mam windowsa 7 od niedawna i jeszcze nie za bardzo sie orientuje co gdzie jest a ta instrukcja jest napisana nawet nie wiem pod jaki system bo u mnie w tym miejscu takich rzeczy nie ma i w ogole nie moge u siebie znalezc tych rzeczy ktore sa napisane w instrukcji :/ tam sa takie instruktarzowe rysuneczki:
Dołączona grafika
tyle ze ja u siebie takiego czegos nie potrafie znalezc :/
  • 0

#4 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 11 02 2010 - 16:06

konfigurację IP znajdziesz we właściwościach połączenia (jak na tym pierwszym screenie)
ale wystarczy, że masz tu ustawione DHCP i odpowiednie skonfigurujesz access pointa
w tym celu musisz się z nim połączyć przez przeglądarkę (adres powinien być w instrukcji) i przez nią wszystko poustawiasz
  • 0

#5 teegan

teegan

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 02 2010 - 16:53

tzn?? mam juz te DHCP ustawione czy dopiero mam to zrobic?? jezeli mam zrobic to jak i gdzie?? strona podana w instrukcji nie dziala a jak wchodze w przegladarce przez ten numer ip ktory jest na AP podany to wyswietlaja sie te wszystkie ustawienia mojego routera a tam nigdzie nie ma takich opcji jak napisali w intrukcji zeby w sieci wlan dodac ap :/
  • 0

#6 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 11 02 2010 - 17:53

Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda konfiguracja tego access pointa i routera ;) Ale prawdopodobnie DHCP jest już włączone.
Niewiele Ci pomogę, bo w życiu konfigurowałem może 3 domowe sieci, ale możesz spróbować:
1) Podłącz laptopa z routerem przez kabel (port lan) i zobacz czy działa
2) Podłącz access point (port wan) do routera (port lan)
3) Podłącz laptopa do access pointa (port lan) kablem
4) Jak działa internet to dobrze, jak nie, musisz wejść w konfigurację access pointa, tam powinno być gdzieś ustawienie, że access point rozdaje IP przez DHCP i, że otrzymuje IP przez DHCP, wtedy wszystko powinno się ustawić automatycznie

Powiedz ile z tego udało Ci się zrobić, czy coś zaczęło/przestało działać i dorzuć do tego rezultat polecenia "ipconfig /all" (wpisane w konsoli) z komputera i laptopa.

Ewentualnie możesz spróbować przestawić access point w tryb "mostek", wtedy nie powinien on nic mieszać w konfiguracji sieci, tylko tłumaczyć pakiety ethernetu na format bezprzewodowy ;)

Użytkownik makhan edytował ten post 11 02 2010 - 17:54

  • 0

#7 teegan

teegan

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 02 2010 - 18:06

laptop z routera przez kabel dziala bo chwilowo mam popsuty stacjonarny i teraz uzywam tylko takiego polaczenia ;)
w ap jest z tylu tylko jedno wyjscie lan. nie ma wan
jak podlaczam ap(lan) do routera wan lub lan jest ciagle to co wczesniej na rysuneczkach wrzucalam
w konfiguracje ap nie wiem jak i nie umiem wejsc niestety :/ w instrukcji jest podany numer ktory trzeba wbic w przegladarke zeby go skonfigurowac ale ta strona w ogole nie dziala a poza tym nie wiem jak inaczej moglabym to zrobic ;) pisalam ze moja wiedza na ten temat jest baaaaaardzo ograniczona - jest mniej wiecej na poziomie mojej prababci ;) dlatego prosilam o opisy krok po kroku B) no i dalej nic nie udalo mi sie zrobic :/
  • 0

#8 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 11 02 2010 - 20:08

wiesz, ciężko jest wytłumaczyć komuś jak coś zrobić, jeśli samemu się tego do końca nie wie ;)
nie masz w okolicy nikogo kto by Ci z tym pomógł? ;)

na początek podaj mi:
1) nazwa routera
2) nazwa access pointa
3) wynik komendy 'ipconfig /all' przy podłączeniu laptopa kablem do routera
4) wynik komendy 'ipconfig /all' przy podłączeniu laptopa kablem do access pointa
5) numer jaki wpisujesz do przeglądarki, żeby połączyć się z access pointem
  • 0

#9 teegan

teegan

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 02 2010 - 20:29

router black box, ap tl-wa500g, tych podlaczen na razie ci nie powiem bo po to musze na strych wlazic a teraz nie za bardzo moge ;) ale w tych poleceniach ipconfig znalazlam ze DHCP jest włączone chociaz i tak nie wiem co to oznacza B) ale dzwonilam do gosci od ktorych mam internet i jutro ktos ma przyjechac i mi to podlaczyc ;) jak juz bede wszystko miala to dam znac ;) a do przegladarki wpisywalam 192.168.1.1 tak bylo w instrukcji napisane :) ale juz jutro wszystkiego sie dowiem o ile zrozumiem ale przynajmniej bede miala dobrze podlaczone :) dzieki za pomoc

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych