Skocz do zawartości


Zdjęcie

komputer się zawiesza po wymianie karty graficznej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 del1010

del1010

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 17 02 2013 - 18:18

Witam. Przejde od razu do konkretow.
Mianowicie, po wymianie grafiki z GF9800 na Radeona Hd 4850 (od VTX) zaczely sie problemy z komputerem.
System zawiesza sie w losowych momentach, najczesciej jednak przy odpalaniu mozilli, wlaczaniu na niej YouTube'a i kilku innych rzeczach zwiazanych z flashem. Obraz sie zatrzymuje, dzwiek jeszcze przez chwile slychac - pozostaje reset. Nie raz jednak wyskoczy BSOD i najczesciej cos pisze o sterownikach ati... cośtam. Jednak ja juz probowalem milion roznych sterownikow i ciagle to samo. W niektorych grach pokazuja sie po czasie znieksztalcone tekstury (nawet w LoLu).

moj sprzet to:
Intel Quad Q6600 2,4ghz
6GB Ram 800mhz GOODRAM
VTX3D Radeon HD 4850 1gb DDR5
Chieftec 450W
Plyta gl. ASUS p5n-d

Przypominam, ze to wystepuje po zmianie grafiki, wiec chyba albo karta uszkodzona albo totalna rozwalka ze sterami i systemem, bo chodza takie gry jak Battlefield 3 a na glupim filmiku z YT sie zawiesza..

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 17 02 2013 - 19:02

Usunąłeś dokładnie poprzednie sterowniki oraz ich pozostałości od nV wraz z wpisami w rejestrze ?
Z tymi VTX często bywały problemy możesz poszukać w google sporo tematów takich jak twój. Pozostaje albo odesłanie karty na gwarancję albo użeranie się znajdowanie złotego środka - nie wiem czy komuś się udało.

Spróbuj jeszcze wyłączyć wspomaganie sprzętowe we flash na YT.

  • 0

#3 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 02 2013 - 19:51

Albo spróbuj zobaczyć , czy karta jest aby dobrze podłączona kabelki itd. , chociaż gdyby była źle ,to pewnie by się nie włączyła :blush2:
  • 0

#4 del1010

del1010

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 02 2013 - 23:09

Usunąłeś dokładnie poprzednie sterowniki oraz ich pozostałości od nV wraz z wpisami w rejestrze ?
Z tymi VTX często bywały problemy możesz poszukać w google sporo tematów takich jak twój. Pozostaje albo odesłanie karty na gwarancję albo użeranie się znajdowanie złotego środka - nie wiem czy komuś się udało.

Spróbuj jeszcze wyłączyć wspomaganie sprzętowe we flash na YT.


Wszystko dokładnie usunalem, nawet formata zrobilem. Wspomaganie sprzetowe we flashu nic nie daje.. Jak moge sprawdzic czy to jest padnieta karta na 100%? Nie mam zbytnio mozliwosci podpiecia jej do innego komputera...
  • 0

#5 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 18 02 2013 - 23:27

A pojawiają się artefakty? Jakieś kolorowe plamki? Jeśli tak to kartę oddaj na gwarancję .

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera karta graficzna



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych