Skocz do zawartości


Zdjęcie

komputer się nie uruchamia po nagłym wyłączeniu prądu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hardcoreq

hardcoreq

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 20 02 2013 - 23:04

Witam,
wczoraj mialem lekka awarie pradu, siadly korki itd., ale juz wszystko ok. Podczas awarii gralem na komputerze. Po awarii komputer juz sie nie chcial odpalic, z gniazdkiem wszystko ok. Wydaje mi sie, ze to zasilacz, skoro komputer sie w ogole nie odpala. Zasilacz to Corsair HX620W. Moje pytanie do was jest - co mam teraz zrobic? I czy ten zasilacz ma w ogole bezpiecznik czy raczej musze kupic nowy, bo w internecie nie moge znalezc zadnej informacji. Prosze o jakas rade, poczytalem pare tematow, na tym forum i na innych, ale jednak wole was spytac. :)

Pozdrawiam

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 20 02 2013 - 23:53

Wydaje mi się że padła płyta główna, jeżeli masz jeszcze kompa na gwarancji to wysyłaj na serwis. Ewentualnie możesz podmienić zasilacz i sprawdź czy komp się włączy jeżeli nie ruszy to zostaje diagnoza płyty w serwisie.

  • 0

#3 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 21 02 2013 - 00:31

Zasilacz dobry , markowy , też jestem za płytą ale pewności nie ma. Jedna rada jak jest gwarancja , to lepiej od razu oddać , owszem może i trzeba poczekać czasem trochę długo (zależy w jakich przypadkach) , ale masz pewność , że przyjdzie z serwisu naprawiony a nie uszkodzony np , gdybyś próbował sam w domu coś kombinować. Lepiej oddawać od razu niż coś przekombinować , po to jest gwarancja .
  • 0

#4 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 21 02 2013 - 01:11

No a jeżeli autor nie ma już sprzętu na gwarancji? Zrób tak jak napisał Qauke, najpierw podmień zasilacz od od kolegi.
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 02 2013 - 02:24

Jeżeli po wymianie zasilacza komputer się nie włączy, to zostają Ci dwa wyjścia, pójść do punktu serwisowego i zapytać ile będzie kosztować zdiagnozowanie/naprawa płyty głównej, ewentualnie kupno nowej płyty. O ile oczywiście sprzęt nie ma gwarancji..

Użytkownik Qauke edytował ten post 21 02 2013 - 02:25

  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 21 02 2013 - 11:03

Zasilacz można samemu w domu sprawdzić, wyjąć go z PC, podłączyć dwa napędy i np HDD, podłączyć zasilacz do sieci, zewrzeć dwa piny 14-15 w wiązce 24 pinowej
Dołączona grafika
  • 1

#7 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 22 02 2013 - 10:20

W nowych komputerach bezpiecznik zasilacza lub płyty gł. nie pozwala włączyć kompa jesli były wachnięcia napiecia. Jest to zabezpieczenie przed pobraniem ewentualnie za dużej fazy :P Odłącz wszystko od prądu na minute i zobacz czy się rozładował ładunek.
Jeśli nie to idź do znajomych i wybłagaj zasilacz do pożyczenia. Podłącz i sprawdź. Jeśli działa to poszedł bezpiecznik. Jeśli nadal nie działa to sprawdź podłączenie. Jeśli jesteś na 100% pewny że jest dobrze to znaczy, że niestety poszła P.G. :(

Użytkownik 100nka edytował ten post 22 02 2013 - 10:22

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych