Skocz do zawartości


Zdjęcie

komputer resetuje się podczas grania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 arejen

arejen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 04 2013 - 20:59

Witam moj problem to : restarty podczas gry, nieregularne, podczas restartow nie ma blue screena jest tylko charakterystyczne zawieszenie (trrrrrrrrrr) w glosnikach, a potem reset, mam do od momentu wymiany karty graficznej i zasilacza, moj pc to

Radeon hd 7870
Amd fx 8120 8x 3,1ghz
MSI 760GM-P23 (FX)
16gb ram
Silver Power ATX SP-B700 700W

dodaje wynik skanu programem WhoCrashed
Cytat: crash dump file: C:\Windows\Minidump\031413-17534-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x4AF70C)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA800E62E8F8, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: MicrosoftŸ WindowsŸ Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Blad, jest w kazdym crashu taki sam
Dodam, ze temperatury sa w normie, nic nie przekracza 60 stopni w stresie, formata zrobilem dzisiaj i problem nadal jest, moge grac pare dni bez reseta, a moge tez miec 3 dni bez Dołączona grafika, Z gory dziekuje za jakies sugestie , testy ramu, grafiki furmarkiem wyszly okej bez errorow. Komputer ma moze 2 miesiace max.

Komputer byl juz w 2 serwisach , i na darmo :) jedni mowili ze to temperatury , drudzy ze sterowniki. Wydalem niebotyczna sume kasy, na sredniej klasy komputer i biegani z nim po serwisach.

Użytkownik arejen edytował ten post 19 04 2013 - 21:01

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 19 04 2013 - 21:07

Jak sterowniki mogą resetować komputer xD pierwsze co to podmień zasilacz na coś markowego, bo tego co masz bał bym się podłączyć pod najgorszego PC-ta.

Użytkownik Qauke edytował ten post 19 04 2013 - 21:14

  • 0

#3 arejen

arejen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 04 2013 - 21:16

slaby jest? No wlasnie problem, ze nie mam innego, a cala kase wydalem na serwisy ;) a wciaz nie wiem co jest przyczyna, ciekawostka jest to, ze poprzedni zasilacz mialem od MS tech tez 750w , i problem byl ten sam.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 19 04 2013 - 21:25

Mój błąd, pomyliłem się co do Twojego zasilacza. Jest to renomowana marka, więc z zasilaczem jest wszystko OK. Ale sprawdzic można by było czy na pewno podaje prawidłowe napięcia, bo to nigdy nic nie wiadomo.

Wrzuć screeny z temperatur w stresie z programu HWMonitor

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR 0xc00000124

Błąd sprzętowy podejrzenia na CPU i płytę główną, ściągnij program OCCT zrób test (minimum 30min) wykresy podaj w temacie.

Użytkownik Qauke edytował ten post 19 04 2013 - 21:47

  • 0

#5 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 20 04 2013 - 00:15

Zapewne winowajcą jest płyta główna. Poza tym to chyba ty poruszałeś ten sam problem na elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2518168.html. Jeśli wszystko już sprawdziłeś oprócz płyty to dla mnie sprawa jest jasna. Poza tym jakiś czas temu ktoś inny też miał problem z tą płytą. Te Mobo nie nadaje się do takich grzałek jak FX czy Phenom. To jest biurowa płyta pod max 2 rdzeniowe procesory. Nie wiem skąd pomysł na kupno takiego szrota za 150zł do komputera wartego 2000.

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych