Skocz do zawartości


Zdjęcie

[kom] Program do gg - przeglądanie osób niewidocznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej0227

maciej0227

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 27 01 2007 - 10:55

Hej. Mam pytanko czy jest program dzięki któremu można widzieć osoby ktore są niewidoczne ??? Jeśli jest to barzo prosiłbytm o linka do stronki, albo o nazwę jego.

Dzięki z góry. :)

  • 0

#2 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 27 01 2007 - 12:05

Funkcjonowały wtyczki typu Inwiglator, ale one podobno nie są już w pełni funkcjonalne itd. Jest za to sposób dzięki któremu można sprawdzić czy dana osoba jest niedostępna czy niewidoczna (ukryta). Należy założyć sobie drugie konto (numer) gg. Ten numer musi zostać zablokowany u osoby którą chcesz sprawdzać czy jest ukryta czy nie. Kiedy będziesz wiedział znaczek zablokowania oznacza to że osoba ma w tej chwili włączone gg, natomiast jeżeli ma czerowone słoneczko po prostu nie ma jej przy komputerze (ma wylączony). Z drugiego, nie zablokowanego konta możesz normalnie pisać do tej osoby :)

Trochę skomplikowane dla niektórych, ale osobiście nie sprawedziły mi się programy służące do wykrywania niewidoczności.

  • 0

#3 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 01 2007 - 12:48

Maciej, skoro ktoś ustawił sobie status niewidoczny, miał ku temu jakiś powód.
Gdyby poszukać, coś by się znalazło, ale po pierwsze - funkcjonalność takiego czegoś kujele, a po drugie - szanuj prywatność innych.
  • 0

#4 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 27 01 2007 - 13:05

Gdyby poszukać, coś by się znalazło

Nie. Kiedyś istaniała w gg luka, która pozwalała za pomocą odpowiedniego programu, sprawdzić, czy osoba jest niedostępna, czy nie widocza, ale ta luka została naprawiona.
  • 0

#5 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 01 2007 - 13:41

A tutaj się mylisz, bo są sposoby.
Wprawdzie nie do gg, ale...
Na przykład jest wtyczka do Konnekta, która po kolei pinguje osoby na liście...
Oczywiście nie dotyczy to osób, które są za NAT-em.
  • 0

#6 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 01 2007 - 15:08

Temat wydzielony z :/index.php?showtopic=5485

Maciej, szkoda gadać po prostu zobacz sam: http://dandys.jogger.pl/2006/06/25/o-statu...luzsza-rozprawa

Szanuj prywatność innych, tak jak napisał Wasacz. Ja osobiście nie używam tego statusu, bo to jest bezsensu, a wygląda jak głupia zabawa. Jak jesteś to używaj statusów dostępny/zw, jeśli Cię nie ma-niedostępny. Natomiast samo istnienie statusu niewidoczny jest bez celowe. Zważcie na to, że niektórzy ciągle siedzą na niewidocznym, pozorując swoją nieobecność.

Jak dla mnie zupełna dziecinada.
  • 0

#7 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 01 2007 - 15:15

To nie jest dziecinada.
Czasem nie mam ochoty rozmawiać, a muszę się zalogować.
I co wtedy?

EDIT: ciekawy wpis, ten z Joggera. W życiu większych bzdur nie czytałem :)
  • 0

#8 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 01 2007 - 15:18

To po co się logować, jak nie chcesz z nikim gadać. Nie rozumiem Cię, przecież komunikatory są do konwersacji a nie ukrywania się przed kimś.
I to tylko świadczy o tym, że też lubisz innych oszukiwać widząc ich statusy a swojego nie udostępniając.
  • 0

#9 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 01 2007 - 15:29

Strasznie podatny jesteś na opinie innych.
A jak inaczej np. sprawdzę, czy nie ma nowych wiadomości?
  • 0

#10 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 01 2007 - 16:02

Sam od dawna byłem za tym, aby nie używać tego statusu, a że kolega o tym napisał to chociaż mam możliwość przekazania innym co o tym myślę.

Możesz przecież ustawić dostępny bądź z/w z opisem Nie pisać, nie mam czasu. Jabber ma nawet status 'nie przeszkadzać', gg nie ma, ale wtedy można skorzystać z tej opcji.
  • 0

#11 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 27 01 2007 - 17:14

Do niektórych po prostu *nie dociera* zwykłe "nie przeszkadzać" :)
Poza tym, nie tylko ja mogę ustawić status niewidoczny, wszyscy pozostali również mogą skorzystać z tej opcji...

  • 0

#12 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 01 2007 - 17:45

I takim sposobem, bawicie się w ciuciubabkę. :)

Wróćmy do tematu.

  • 0

#13 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 27 01 2007 - 20:26

Uważam, ża pioteer nie ma racji, mówiąc, że status "niewidoczny" jest głupi. Jest przydatny, kiedy nie chcemy gadać, a musimy np. odebrać widaomość, którą pod naaszą nieobecność miał nam ktoś przesłąc, lub kiedy chcemy rozmawiać tylko z jedną osobą.
W pełni zgadzam się z Wasaczem.

Pioteer Edit- Nawet nie wiesz, ile osób jest za wyrzuceniem tego statusu, bo nie jest on do niczego potrzebny. Ma on zarówno swoim zwolenników, jak i przeciwników. To już kwestia gustu. Chcesz rozmawiać z jedną osobą to rozmawiaj, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie mówiłem, że status jest głupi, tylko że nie ma celu dlaczego istnieje. Bezsens...
  • 0

#14 eRiZ

eRiZ

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 01 2007 - 21:18

lub kiedy chcemy rozmawiać tylko z jedną osobą.

Osobne konto na takie okazje?

To wytłumaczcie mi, w takim razie, dlaczego specyfikacja XMPP w ogóle nie zakłada istnienia stanu "niewidoczny"?
  • 0

#15 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 01 02 2007 - 14:15

pingowaniem niz nie wskurasz - ja mam wlaczaczonego kompa 24/7
i na GG tylko okazyjnie sie loguje, jak zostane spingowany
to przesle pakiety, ale gg mam wylaczony

Pod Kadu-Kadu jest jeszcze mozliwosc sprawdzania statusu??
  • 0

#16 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 01 02 2007 - 22:53

Te wtyczki do sprawdzania czy ktoś jest niewidoczny mogą się stać powodem zbanowania was przez GG.
  • 0

#17 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 02 02 2007 - 00:02

Te wtyczki do sprawdzania czy ktoś jest niewidoczny mogą się stać powodem zbanowania was przez GG.

Używanie innych programów obsługujących protokół gg niż fabryczne gg (tlen, konnekt, itp) jest juz powodem do bana, także wtyczki tutaj mają mało do mówienia....

Co do sprawdzania czy ktoś jest niewidoczny czy wogóle go nie ma to nie ma obecnie takiej możliwości (a przynamniej nie została ujawniona taka luka) bez wiedzy tej drugiej strony. Najlepszym sposobem jest po prostu zapytani się "jestes?". Ale skoro ktoś się ukrywa to ma pewnie jakieś powody... może po prostu nie chce z tobą gadac :D

Jeszcze 2 słowa. Co do tych osób niewidocznych to zauważyłem, że niektóre osoby przy logowaniu się na gg na status niewidoczny wysyłają polecenie do serwera na zmianę statutsu z niedostępnego na niewidoczny i czasami mi się coś takiego loguje na konnekcie (odpowiednia wtyczna ) że 2 razy osoba zmieniła status na niedostępny. Nie jest tak u wszystkich i nie mam pojęcia dlaczego tak jest (i nie jest to też uzależnione od NATu czy firewalla).
  • 0

#18 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 02 02 2007 - 14:38

Używanie innych programów obsługujących protokół gg niż fabryczne gg (tlen, konnekt, itp) jest juz powodem do bana, także wtyczki tutaj mają mało do mówienia....

Sprostowane przez rzecznika gg...

Jeszcze 2 słowa. Co do tych osób niewidocznych to zauważyłem, że niektóre osoby przy logowaniu się na gg na status niewidoczny wysyłają polecenie do serwera na zmianę statutsu z niedostępnego na niewidoczny i czasami mi się coś takiego loguje na konnekcie (odpowiednia wtyczna ) że 2 razy osoba zmieniła status na niedostępny. Nie jest tak u wszystkich i nie mam pojęcia dlaczego tak jest (i nie jest to też uzależnione od NATu czy firewalla).

Konnekt rejestruje po prostu ostatnią aktywność danego kontaktu.
  • 0

#19 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 02 02 2007 - 14:50

Sprostowane przez rzecznika gg...

Nie jestem żadnym rzecznikiem gg tylko mówie jak jest. Poza tym jestem zagorzałym przeciwnikiem tego programu! Jest wieszający się, ma za dużo dziur i niedoróbke, reklam i innego świństwa. Jest nieładny, nie ma możliwości indywidualnej rozbudowy (wtyczki) i jest komercyjnym szajsem a jedyną jego zaletą jest to że obsługuje protokół gg (najbardziej popularny komunikator w Polsce) i dlatego używam Konekkta :D
  • 0

#20 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 02 02 2007 - 15:23

Nie jestem żadnym rzecznikiem gg tylko mówie jak jest. Poza tym jestem zagorzałym przeciwnikiem tego programu! Jest wieszający się, ma za dużo dziur i niedoróbke, reklam i innego świństwa. Jest nieładny, nie ma możliwości indywidualnej rozbudowy (wtyczki) i jest komercyjnym szajsem a jedyną jego zaletą jest to że obsługuje protokół gg (najbardziej popularny komunikator w Polsce) i dlatego używam Konekkta ;)

Heh, nie zrozumiałeś mnie chyba :D
Sprawa została już dawno wyjaśniona - był nawet temat na forum.
A Konnekta sam używam :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych