Skocz do zawartości


Zdjęcie

[kom] Konnekt- Wszechstronny Komunikator!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 13 01 2007 - 12:27

Umieszczam tu mój artykuł na temat konnekta i jego krótki opis. Temat ten bił rekordy odwiedzalności na moim blogu. Przez 4 dni miałem średnio po 500 unikalnych dziennie. Może dla forum także podwyższy statystyki. Kto wie?



Ta notka będzie swoistym opisem programu do komunikacji pomiędzy użytkownikami internetu, mianowicie chodzi tu o Konnekta. Na początku trochę teorii.

Konnekt jest multikomunikatorem internetowym, jak łatwo się domyślić oferuje możliwość przeprowadzenia rozmów ze znajomymi w czasie rzeczywistym i w błyskawicznym tempie. Oprócz usług związanych z konwersacją udostępnia także masę innych dodatków. Dla niektórych są to rzeczy całkowicie bezużyteczne, dla innych ułatwiają pracę, wychodząc z założenia, że zawsze jest lepiej mieć wszystko pod ręką.

Może pokrótce omówię tu kilka moim zdaniem najciekawszych usług jakie oferuje ten oto IM. Konnekt wyróżnia się tym, że jest prosty w instalacji, obsługuje najpopularniejsze protokoły komunikacyjne oraz jest aplikacją freeware, nie wyświetla reklam a dodatki do niego tworzą zwykli użytkownicy.

kRSS- Umożliwia sprawdzanie nagłówków wiadomości za pomocą kanałów RSS. Sprawdzamy przy każdym starcie lub co kilka minut. To już zależne od upodobań konnektowicza. Oprócz tego filmy antyreklamowe, sortowanie wiadomości według określonych kryteriów.

kAway2- Moim zdaniem, najlepsza wtyczka. Działa bynajmniej jak zwykłe 'zaraz wracam' ale jednak czymś się różni, mianowicie wyposażona jest w narzędzie zwane autoresponderem, to co podziwiałem u kolegi eRiZ'a od niedawna zagościło także w moim komunikatorze. Funkcja ma na celu automatyczne wysyłanie wiadomości do osób do mnie piszących podczas gdy mnie nie ma przy komputerze tj. mam włączony tryb autoaway.

To były dwie wtyczki, które najbardziej przydają mi się w codziennej pracy przy komputerze. Oprócz nich posiadam także kilka innych nieco mniej praktycznych, ale jednak praktycznych wtyczek.
Pisak-powiadamia kiedy użytkownik zaczyna pisać do mnie wiadomość. Dzięki temu mam pewien komfort wiedząc o tym zanim ją dostanę. Działa wyłącznie pod Jabberem.
kNotify- pasek informacji tuż nad trayem. Powiadamia o wiadomościach; zmianach statusów, opisów;podłączeniu do sieci....
Linker- Wtyczka ta ułatwia dostęp do linków umieszczonych w opisach znajomych.
SprzątaczK- Sortuje listę kontaktów według określonych kryteriów, zakładając na nie filtry.
Olew.K- W chwilach gdy nie masz czasu i nie chcesz z nikim gadać, ale wiedzieć czy ktoś jest, zamiast ukrywać się statusem niewidoczny można zastosować tą funkcję. Blokuję na okres czasu wszystkie wiadomości, wysyłając automatyczne odpowiedzi o treści jaką sami wybierzemy. Co ciekawe, w Konnekcie domyślnie wpisany jest tekst 'Odwal się' :P



Miałem jeszcze wtyczkę kPilot2, którego zadaniem była zmiana mojego opisu na tytuł i artystę piosenki aktualnie odtwarzanej w Winampie. Uznałem ją za zbędną, w końcu nie każdy lubi, jak co 3-4 minuty zmienia się opis kolegi, a taka nazwa piosenki? Po co komu wiedzieć czego aktualnie słucham, zupełnie jakbym pisałem co 2-3 minuty co teraz robię.

Konnekt ma również masę innych wtyczek. Pod względem ich ilości ustępuje miejsca Mirandzie, jednocześnie wyprzedzając kilka innych popularniejszych komunikatorów. Pozostaje tylko czekać, kiedy to użytkownicy sami się zdecydują na zmiany i skorzystają z innych aplikacji niż GG. Tym bardziej, że liczba 'gadowiczów' jest coraz mniejsza. Ja osobiście polecam Konnekta, jeżeli mimo wszystko nie przypadł Ci do gustu spróbuj z innymi. Być może są lepsze IM niż ten co tu opisałem, ale dla mnie to on stał się czymś czego potrzebowałem, wszechstronnym i w pełni zautomatyzowanym komunikatorem.

  • 0

#2 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 13 01 2007 - 12:33

Ciekawy artykuł :P
Ja również wszystkim polecam Konnekta - nie czekaj - pobierz go!

PS. Zapraszam na http://www.konnekt.info

  • 0

#3 incognito

incognito

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 13 01 2007 - 12:54

Miranda IM - również bardzo uniwersalny komunikator - obsluguje baaardzo dużo sieci.
  • 0

#4 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 13 01 2007 - 13:40

Miranda IM - również bardzo uniwersalny komunikator - obsluguje baaardzo dużo sieci.


Zauważyłem że chcesz zostać moderatorem. Powinieneś zatem przestrzegać regulaminu i wiedzieć że nie jest to temat to ogólnej dyskusji o używanym przez każdego komunikatorze - /index.php?showtopic=4082&st=0
  • 0

#5 aiding

aiding

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 13 01 2007 - 17:40

Kiedys korzystalem z konnekta, tez bardzo mi sie podobal ale jakos mi sie "znudzil". Wrócilem do tlena i on roxuje :P
  • 0

#6 drake

drake

    Początkujący

  • 83 postów

Napisano 13 01 2007 - 17:52

Od dawna mam konnekta, jest super! Mam w nim klienta FTP szybko wrzucam pliki, super emotikony, tło na liście i przedewszystkim on jest SUPER STABILNY! Ngdy żadnej zwiechy, jest super! POLECAM
  • 0

#7 aiding

aiding

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 13 01 2007 - 17:53

Jedyne co mnie w nim wkurzalo to, to, że mnie informowal o tym, ze ktos zmienil status np. na zaraz wracam. Troche to wkurzajace.
  • 0

#8 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 13 01 2007 - 18:22

Niedawno przesiadłem się z AQQ na konnekta i jestem bardzo zadowolony :P

Co ciekawe, w Konnekcie domyślnie wpisany jest tekst 'Odwal się'

Najbardziej denerwujące jest, że na początku takiej wiadomości nie ma prefiksu [bot]: (używany przez wtyczki do AQQ).
Z tego powodu nie każdy od razu zdaje sobie sprawę, że jest "olewany".
  • 0

#9 drake

drake

    Początkujący

  • 83 postów

Napisano 13 01 2007 - 20:53

Jedyne co mnie w nim wkurzalo to, to, że mnie informowal o tym, ze ktos zmienil status np. na zaraz wracam. Troche to wkurzajace.


K.notify w ustawieniach, wszystko kwestia konfiguracji :P
  • 0

#10 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 13 01 2007 - 21:58

Czy nie sądzicie, że temat powinien być raczej w recenzje, felietony, artykuły?
  • 0

#11 krystian.m

krystian.m

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 01 2007 - 10:59

Spoko artykuł podobnie jak sam komunikator, dużo wtyczek itp. :P

  • 0

#12 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 14 01 2007 - 11:17

Czy nie sądzicie, że temat powinien być raczej w recenzje, felietony, artykuły?


Nie :P
Za to dodaję do /index.php?showtopic=5070

  • 0

#13 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 14 01 2007 - 19:59

Skoro wpis cieszył się taką popularnością, może dodać go do działu artykułów?
  • 0

#14 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 15 01 2007 - 12:33

Jak naj bardziej.
  • 0

#15 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 15 01 2007 - 16:58

Jeszcze tylko autor musi się zgodzić.
PW w drodze :P

Edycja Wasacza: Konnekt opis
  • 0

#16 Denek

Denek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 02 2007 - 14:48

Konnekta miałem kiedyś na laptopie, ale potem zrezygnowałem na rzecz najnowszego Gadu-Gadu i tak jest do dziś. Nadal jednak cenię ten program, głównie ze względu na szybkość działania i wtyczki. Polecam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych