Skocz do zawartości


kocus999

Rejestracja: 29 gru 2007
OFFLINE Ostatnio: 28 04 2014 23:23
-----

Moje tematy

Laptop dla inżyniera

23 03 2014 - 22:35

Witam wszystkich!
Na wstępie przepraszam, jeśli coś źle zrobiłem - źle umieściłem temat itp. Szukałem w sieci na wielu forach odpowiedzi na mój problem, ale niestety nie udało mi się jej znaleźć. Pomimo, że ten temat pojawia się dość często w sieci chciałem go poruszyć jeszcze raz, ponieważ moje oczekiwania/wymagania są trochę inne niż te o których najczęściej można przeczytać. Jednocześnie nie chciałem odgrzebywać bardzo starych tematów, gdyż technologia bardzo poszła do przodu i odwoływanie się do starych opini nie ma sensu. Jeżeli jednak ktoś uważa, że temat powinien zostać przeniesiony lub podpięty pod inny to zrozumiem.

Ale do rzeczy.
1. Do czego laptop?
- chciałbym kupić dobry laptop z głównym przeznaczeniem do prac inżynierskich. Praca w programach: AutoCad, Autodesk Inventor, Femap, USG NX itp, czyli modelowanie 2D, 3D, projektowanie procesu technologicznego, obliczenia MES (te są bardzo ważne!) itd. Oprócz tego czasem może być mi potrzebny do obróbki filmów czy grafiki. Jeśli chodzi o gry to raczej nie mam na to czasu, więc pod tym kątem nie jest konieczne rozpatrywanie różnych możliwości. Jeśli już miałbym grać to raczej w gry o małych wymaganiach sprzętowych i na pewno nie na wysokich ustawieniach-nie mają one dla mnie znaczenia.
2. Cena?
- ok. 4000zł. Nie jest to sztywna granica - będzie kosztował 4100zł i będzie warty tej ceny to kupię. Jednakże im tańszy tym lepszy - jeszcze jestem studentem i każdy grosz się liczy wink.gif
3. Wymagania sprzętowe?
- chciałbym żeby miał 2 dyski twarde - HDD o dowolnej pojemności i SSD przynajmniej 120GB
- USB 3.0
- min. 8GB ramu
- reszta podzespołów dopasowana do potrzeb zastosowania
4. Zastrzeżenia
- nie chce Lenovo ThinkPad - ta seria laptopów po prostu mi się nie podoba i nie wiem czy byłbym w stanie nauczyć się na którymś z nich pracować tongue.gif
- dobrze byłoby gdyby matryca była matowa, ale nie jest to warunek konieczny

Zastanawiam się nad laptopem Lenovo IdeaPad z serii Y510p. Opinie nie są złe na jego temat (poza wysoką temperaturą-szczególnie przy obciążeniu), ale nie wiem w jakiej konfiguracji miałbym go dokładnie wybrać (jeśli ten to w wersji z 2 kartami graficznymi czy w miejscu kieszeni ultrabay napęd dvd?...).
Własne poszukiwania skupiłem na produktach Lenovo, ponieważ moi znajomi są zadowoleni z produktów tej firmy. Ale nie ograniczam się tylko do niej - może moglibyście polecić modele innych firm? Samsunga, Asusa, Della, Acera? Nie znam się zbytnio na tym, bo ostatni komputer kupowałem 7 lat temu, więc dawno pozstałem w tyle jeśli chodzi o nowości techniczne.

Proszę o pomoc.