Skocz do zawartości


Zdjęcie

kłopoty z windows installer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 luzel

luzel

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 04 2008 - 10:55

witam serdecznie
Od kilku dni podczas próby instalacji oprogramowania opartego na instalatorze windows otrzymuję następujący komunikat:
Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet Instalatora Windows.
Podejmowałem następujące próby rozwiązania powyższego problemu:
Wyrejestrowanie i ponowne zarejestrowanie instalatora poleceniami msiexec.exe /unregister, msiexec.exe /regserver ż bez powodzenia,
Sprawdzenie uprawnień dysku twardego jak również gałęzi rejestru konto system posiada pełną kontrolę. Wygląda na to, że instalatorprzywołuje nieustannie jeden konkretny pakiet instalacyjny i nieznajdującgo wyświetla taki komunikat, gdyż innego wytłumaczenia nie znajduję. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i może się podzielić receptą na jego szczęśliwe rozwiązanie oczywiście pomijając najbardziej radykalny krok - reinstalacja systemu. Będę wdzięczny za wszystkie porady
Łukasz Żelechowski.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 04 2008 - 11:33

A sprawdziłeś co na to Support Microsoftu?
Tu masz linki:
błąd z MSI Intsller dla oprogramowania Microsoft i kluczowa porada zainstalować produkt MSInstaller jeszcze raz.

  • 0

#3 luzel

luzel

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 04 2008 - 13:28

Witam serdecznie Podany przez Ciebie artykuł z basy wiedzy microsoft przestudiowałem, postąpiłem zgodnie z podanymi instrukcjami:
Rozpakowałem program instmsiw.exe poleceniem: instmsiw.exe /c /t:d:\installer z powodzeniem otrzymałem folder z plikami instalacyjnymi instalatora. Następnie zgodnie z poradami wydałem polecenie : msiinst.exe /i instmsi.msi /l*v d:\installer\installer.log /QB+ . Niestety otrzymuję ten sam komunikat jak podany w poprzednim poście. W załączeniu przesyłam log utworzony przez msiinst.exe Z poważaniem Łukasz Żelechowski

Załączone pliki


  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 04 2008 - 19:29

W takim razie pomocą służy Microsoft Installer CleanUp.
  • 0

#5 luzel

luzel

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 04 2008 - 00:21

Witam serdecznie
Sprubowałem użyć zaproponowanego przez CieBie narzędzia, lecz bez pozytywnego rezultatu. Przeszedłem więc do katalogu temp, gdzie msicu2.exe wyodrębnił potrzebne pliki. Z wiersza poleceń uruchomiłem msizapu pwsa?! oraz msizapu *wa!, jednakże oprócz informacji o usuwanych wpisach w rejestrze oraz folderów installatora windows żadnych innych pozytywnych zmian w systemie ów program nie naniósł. Zastanawiam się czy istnieje alternatywna metoda instalacji pakietów msi niekoniecznie w oparciu o windows installer tylko jakieś inne oprogramowanie pełniące identyczne zadanie. Za pomocą totalcommandera uruchomiłem również wtyczkę msi plus, jednakże za wyjątkiem podejrzenia plików wchodzących w skład danego pakietu potencjalnych możliwości instalacji niestety nie znalazłem.
Pozdrawiam serdecznie
Łukasz Żelechowski co raz bardziej zdesperowany.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: konto system



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych