Skocz do zawartości


Zdjęcie

keylogger


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmmmarta

mmmmarta

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 09 05 2008 - 17:47

moj system to widows vista home premium z włączoną funkcją aktualizacji systemu, programem Avast, włączoną zaporą, zabezpieczonym internetem ze stałym ip (router) -w jaki sposob moge upewnic sie stuprocentowo, ze żaden chory człowiek nie korzysta z informacji ktore moze posiadac za pomocą keyloggera (programu opisanego np. na www.keylogger.pl) Nie wiem też jak osoby z tej samej sieci na blokowisku mogą włamywać się do jakiegos komputera i jak sie przed tym skutecznie bronic, bedę wdzieczna za rzetelene informacje. Z gory b dziekuje za odpowiedzi !

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 09 05 2008 - 20:11

Na pewno nie Avastem.. Zainwestuj w KIS lub NIS obojętnie czy 07' - 08' oba roczniki są bardzo dobre i nie ma na nich mocnych.

  • 0

#3 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 09 05 2008 - 21:56

Na pewno nie Avastem.. Zainwestuj w KIS lub NIS obojętnie czy 07' - 08' oba roczniki są bardzo dobre i nie ma na nich mocnych.

Avast lepiej wypada w skuteczności niż NIS w jakiejkolwiek wersji. Co potwierdzają rankingi. Lepszy jest KIS, nie mniej jednak z połączeniu z ZoneAlarmem uniemożliwia praktycznie używanie komputera doprowadzając do szewskiej pasji użytkownika. Avast mu zupełnie wystarczy, o ile choć ciut umiejętnie korzysta z komputera.

Reasumując: antywirus, firewall, jakiś antyspyware (f.e. Ad-Aware), PeerGuardian w celu odrzucania nie powołanych połączeń no i ewentualnie jakiś program do czyszczenia dysku z niepotrzebnych śmieci, a na koniec trochę rozsądku i powinno być ok :thumbsup:
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 09 05 2008 - 22:10

Weź lepiej nic nie pisz, bo chyba nie masz o tym zielonego pojęcia. Avast to najgorszy pseudo antyvirus, więc nie wmawiaj ludziom takich rzeczy.
Co do zone alarm to się zgodzę, że jest dobry. Avast może się wydawać dobry bo nic nie wykrywa i na kompie masz pełno syfu. Nie zmienię co do tego zdania, bo u każdego u kogo go widziałem był zwalony system przez wirusy ..etc. A Symantec'a takim syfem nie pobijesz nigdy. Używam tylko NIS'a przez parę lat i nigdy nic się nie przedarło..
  • 0

#5 mmmmarta

mmmmarta

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 05 2008 - 10:38

Reasumując: antywirus, firewall, jakiś antyspyware (f.e. Ad-Aware), PeerGuardian w celu odrzucania nie powołanych połączeń no i ewentualnie jakiś program do czyszczenia dysku z niepotrzebnych śmieci, a na koniec trochę rozsądku i powinno być ok :)


hm czy wystarczy windows defender i avast jako programy antywirusowe i antyspyware'owe? A router jako firewall (nie mam zewnetrznego ip)? No i zwykłe windosowskie oczyszczanie dysku jest wystarczjące? Napiszcie coś wiecej o firewall'ach i peerGuardian'ie pod viste... dzieki temu ost programowi bede mogła monitorować wszystkie ip z którymi łączę się w sieci?

:)) możecie też napisać jakiś kodeks wszystkich grzechów głównych, aby stać się obiektem "HackMe" dla wyrafinowanych hakerów z ogromną wiedzą ...
  • 0

#6 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 10 05 2008 - 11:19

Avast jest nawet dobry. Ale od pewnego czasu używam Norton Internet Security może trochę zwalnia kompa ale jest o niebo lepszy i ma w sobie wszystko,antywirusa,firewall itd.. :)
  • 0

#7 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 10 05 2008 - 12:29

Avast to najgorszy pseudo antyvirus, więc nie wmawiaj ludziom takich rzeczy.

Jak się nie umie czegoś obsłużyć to najczęściej twierdzi się, że to coś jest do du**. No niestety.

Avast może się wydawać dobry bo nic nie wykrywa i na kompie masz pełno syfu.

Mistrzu świata, aby obalić te Twoje bujne teorie - poświęcę się i zainstaluje jeden po drugim inne antywirusy. Jeśli żaden nie wykryje realnego zagrożenia to Ty poprosisz administrację o bana na tym forum za głupotę którą zaprezentowałeś swoim ostatnim postem, ok (taki mały zakład)? (i spróbuj mi wypomnieć zaraz, że nazwałem Cię głupkiem - bo tego nie zrobiłem)

Nie zmienię co do tego zdania, bo u każdego u kogo go widziałem był zwalony system przez wirusy ..etc.

Już sam fakt, że "widziałeś system zawalony przez wirusy" świadczy o tym, że powinno się takim osobom odciąć dostęp do internetu, a najlepiej zupełnie od komputera. Rozumiem - dostać przypadkiem, gdzieś tam zainfekowany plik - ale jak słyszę, że ktoś ma zawalony wirusami komputer to nasuwa mi się tylko jedno zdanie: "trzeba było z niego rozsądniej korzystać i nie biegać po zabarwianych i niepewnych stronach".

A Symantec'a takim syfem nie pobijesz nigdy. Używam tylko NIS'a przez parę lat i nigdy nic się nie przedarło..

W produktach Symanteca to płaci się teraz tylko za markę. Produkty te działają, ale jest wiele innych, lepszych i tańszych (a niekiedy i darmowych). I nie próbuj infantylnie przekonać mnie, że Ty tego używasz to to jest cool & trandy. Powtarzam jeszcze raz - przeczytaj sobie rankingi, tworzą je ludzie którzy mają n-krotnie większą wiedzę na ten temat od Ciebie, czy ode mnie - i podejrzewam, że jedyne co by zrobili czytają Twojego poprzedniego posta to zadławiliby się kawą właśnie popijaną ze śmiechu.

Weź lepiej nic nie pisz, bo chyba nie masz o tym zielonego pojęcia.

No jasne - bo Ty widziałeś tam kiedyś w życiu kilka komputerów z Avastem, masz NIS'a to Twoja prawda jest najprawdziwsza. A z ironicznymi inwektywami to możesz sobie podarować, za długo przerabiałem w życiu takie osoby jak Ty (wyżej... niż... mające).

Dla mnie koniec tematu, bo nie mam zamiaru się spierać (jeszcze zabierzesz coś do siebie i co z tego będzie :)).

Co do koleżanki :]

A router jako firewall (nie mam zewnetrznego ip)?

O ile masz sprzętowy firewall w routerze to wystarczy. Nie mniej jednak zainstalowanie jakiegoś standardowego firewalla w systemie na pewno będzie na plus.

No i zwykłe windosowskie oczyszczanie dysku jest wystarczjące?

Porzuć te niecne praktyki :) Trwa to długo, a najczęściej prawie nic nie daje. Poszukaj na portalach różnego typu z oprogramowaniem, tam masz pełno bardziej profesjonalnych programów optymalizacyjnych, czyszczących, itp :] Jak coś wybierzesz - pytaj, poradzimy czy dobre (o ile będziemy wiedzieć :)).

Napiszcie coś wiecej o firewall'ach i peerGuardian'ie pod viste...

Polecam ZoneAlarm. Oprócz pseudowspółpracy z Kaspersky Internet Security nie ma z nim praktycznie żadnych problemów. Wyskakuje Ci okienko do akceptacji połączeń i zezwolenia dostępu programów do internetu i tyle. Testowałem kilka innych i ten mi najbardziej przypadł do gustu, pod względem prostoty i funkcjonalności. Najlepiej w wersji PRO bo jest skuteczniejsza. Co do PeerGuardian będziesz musiała niestety poczekać. Przeczytałem właśnie, że obsługi Visty jeszcze nie ma.

Note: PeerGuardian 2 does not support Windows Vista at the moment. This is a top priority, and we hope to have a Vista download soon.

Ten ostatni program pobiera listę groźnych IP (rządowych, niektórych uczelnianych, korporacji, itp.) i blokuje dostęp w wypadku tych adresów do Twojego komputera.

smile.gif) możecie też napisać jakiś kodeks wszystkich grzechów głównych, aby stać się obiektem "HackMe" dla wyrafinowanych hakerów z ogromną wiedzą ...

Może pokuszę się o jakiś tutorial dla Ciebie, ale to w późniejszych godzinach bo do pracy wychodzę :]

Użytkownik Kai edytował ten post 10 05 2008 - 12:30

  • 0

#8 karolkuich

karolkuich

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 10 05 2008 - 19:23

To ja może zacytuję pewną znającą się na rzeczy osobę, która na pytanie jakiego antywirusa poleca odpowiedziała :

...co do antywira..to ciężkie pytanie i trudno mi na to odpowiedzieć...zawsze twierdziłem i twierdzę że....takiego nie ma, poprostu jest to niewykonalne (zobacz na portalu, dziś dwie zmiany w grupie (...)FakeAlert%20aka%20SmitFraud%20_%20IEDefender.html ) każdy ma antywira i dostaje tego errora, bo jeszcze w bazach go nie mają, antywirus będzie próbował coś o czym wie, jeśli nie wie nawet nie piśnie, kolejna sprawa to użytkownik..jeśli pozwolisz coś zainstalować, antywir przepuści .....

...dlatego zawsze obstaję za darmowym avastem, to nie ma większego znaczenia czy to płatny , czy darmowy...właściwie to wszystko leży w twoich rękach, twoim sposobie poruszania się w Sieci, twojej wiedzy itd...


Nie ma się o co więc sprzeczać panowie. :)
  • 0

#9 mmmmarta

mmmmarta

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 05 2008 - 17:51

hakerom z ogromną wiedzą wystarczy to że jesteś podłączony do internetu...


Dziekuję za tę herezję :)))))))
  • 0

#10 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 11 05 2008 - 23:22

Możesz dać loga z combofixa w celu sprawdzenia czy jest czysto.
  • 0

#11 mmmmarta

mmmmarta

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 05 2008 - 16:43

Niebardzo wiem co to jest właściwie log w combofixie ? :) :)

  • 0

#12 karolkuich

karolkuich

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 12 05 2008 - 20:13

Poczytaj sobie : http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=18.0

  • 0

#13 mmmmarta

mmmmarta

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 14 05 2008 - 18:58

Poczytaj sobie : http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=18.0



hm widze ze troche trzeba bylo by do tego przysiasc, a chwilowo nie mam czasu, poza tym czy nie za duzo informacji wtedy przekaze ekipie forum ?

No i mam takie pytanko jedno (tylo wezcie pod uwage ze to vista-czyli nie tak samo wszystko jak w poprzednich systemach) ... znalazlam w folderze c:/users/default (byl to folder ukryty - dopiero widoczny po ustawieniu odpowiednich "opcji widznia folderow") czy ma mnie to jakos niepokoic ???????????? Poza tym ukrytym były oczywiscie utworzone foldery: Marta i Publiczny i gdybym utworzyła kolejne konta uzytkownikow pojawiłby sie tam foldery z ich nazwami. Jeśli ten default nie jest zadnym wlamem to jaki program czy moje dzialanie utworzylyby ten folder, no i najlepiej jesli wasz wypowiedzi bylyby poparte jakimis linkami z sieci (stronkami na ktorych piszą o tym) bądź podobnymi.

Pozdrawiam
  • 0

#14 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 14 05 2008 - 19:27

najlepiej zainwestuj w nod32 Smart Security <--- najlepszy anty virus+antyspyware jaki jest +zapora+anti spamm ;)
  • 0

#15 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 14 05 2008 - 21:16

Jak nadaj nie wiecie jakie są najlepsze, to tutaj macie ciągle aktualizowane zestawienia.
http://www.consumersearch.com/www/software...urity-software/
  • 0

#16 karolkuich

karolkuich

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 14 05 2008 - 22:03

poza tym czy nie za duzo informacji wtedy przekaze ekipie forum ?

To nie jest nic ,czym należało by się martwić. Te dane nie mają praktycznie żadnej wartości, poza oczywiście pomocą do walki ze szkodliwymi programami.


znalazlam w folderze c:/users/default (byl to folder ukryty, czy ma mnie to jakos niepokoic ?

Absolutnie nie. To są foldery systemowe, tak samo jak folder Windows.


najlepiej zainwestuj w nod32 Smart Security


Jak nadaj nie wiecie jakie są najlepsze,


Panowie, to nie jest temat do przechwałek na temat tego , czyj antywirus jest najlepszy ! Nie zaśmiecajcie tematów innych użytkowników wątpliwej jakości poradami.
Na forum jest temat, gdzie o własnym antywirusie wypisać się można do woli ! /Tw%F3j-program-...tml#entry102622
  • 0

#17 kowal1248

kowal1248

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 22 05 2008 - 12:14

jeżeli chcesz sprawdzić to najlepiej użyj adware MSK.Jeżeli znajdziesz takiego usuń go za pomocą np szczepiony jest on na stronce nod32.(Nod32 moim zdaniem najlepszy anty wirus,anty spywer itp)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych