Skocz do zawartości


kazalagu

Rejestracja: 18 lut 2013
OFFLINE Ostatnio: 18 02 2013 22:10
-----

Moje tematy

router pentagram p6360-brak połączenia

18 02 2013 - 14:46

Witam.Już na wstępie powiem,że w tym temacie jestem srednio rozeznany.Kupiłem wczoraj router pentagram p6360 i mam problem w ogóle z pdołączeniem go.Mam internet od UPC i postępowałem zgodnie z tym co napisali na stronie.Wszystko jest podpiete tak jak ma być,ale jak nie było internetu,tak nie ma.Na routerze swieci sie dioda STATE(jest to jedyna dioda na calym routerze).Strona konfiguracji,którą trzeba wpisać nawet nie chce sie otworzyć.i tutaj pomyślałem,że moze to wina kabla ethernet dołączonego do routera.Bo komputer stacjonarny jest połączony właśnie takim kablem i po prostu odpiałem go i zamieniłem z tym od routera.Internetu wtedy nie było.i tu moje pytanie:czy to może być wina kabla?Bo jakby to było coś zle z routerem,to jak podpialem ten kabel do samego modemu,to powinno działać.Probowalem tez pod laptopa modem podpiac wlasnie tym kablem i nie wykrywało go w ogole.Próbowalem przez laptopa skonfigurowac,i po wpisaniu tego adresu podanego przez producenta(192.168.1.100) pojawia się "no internet access,check your online settings" i w statusie połączenie jest cały czas "łączenie".Trochę namieszałem,ale mam nadzieje,że zrozumiecie o co mi chodziło.Z góry dzięki za pomoc.