Skocz do zawartości


kamusial

Rejestracja: 18 kwi 2008
OFFLINE Ostatnio: 18 04 2008 10:32
-----

Moje tematy

Modernizacja komputerów do grafiki- czy to ma sens?

18 04 2008 - 10:33

Witajcie,

to mój pierwszy post na forum, pozwoliłem sobie go również opublikować na IDG...

od kilku dni rozkminiam jak i czy usprawniać działanie czterech podobnych komputerów, które w tej chwili służą do obróbki grafiki rastrowej i wektorowej. Programy to głównie Photoshop, Illustrator, (oba w wersji CS2), Corel Draw, coraz rzadziej AutoCad.
W tej chwili konfiguracja komputerów jest następująca:
Asus P5GD1 pro
P4 3,0ghz (fsb 200mhz)
4x512mb Geil 2,5cl; 2x 1gb Geil 2,5cl; 2x512mb Geil 2,5cl, 2x512mb Geil 2,5cl
na dwóch jest Radeon X1300pro, na jednym GF 7100gs, na kolejnym gf6600gt (zdarza się, że na nim gram) (do wymiany jakby nie było)
seagate barracuda 7200 80gb Sata (dyski chcę zachować)

i zasilacze do wymiany.

Poza tym mam jeszcze:
P4 2,8ghz (fsb 133mhz)
GA-8I865GMK-775

Celeron 3,06ghz
Jakaś płyta Asrocka, AGP 8x z ddr max 400, sata
512 mb ram
Radeon 9850 (chyba)

Dużo starsze:
P4 2,4 ghz (133fsb)
Asrock p4i45d
512mb ddr (133)
GF 3 Ti 220

No i 2x:
P4 1,8 ghz
Shuttle (nie wiem dokładnie jaka)
512 mb sdram (w różnych kościach)
Matrox Millennium G450

Odpowiedzcie mi: CZY JEST SENS sprzedawać części wyżej wymienione i kupować nowe mobo, proce, karty grafiki?
Czy jest sens sprzedawać te starsze komputery? Jaką mogą osiągnąć wartość?

Ludzie pracujący na tych komputerach raczej się nie skarżą na prędkość ich działania, technika jednak idzie do przodu, a wydaje mi się, że aplikacje mogły by chodzić zdecydowanie szybciej. Jeżeli tak, to jak niskim kosztem zmodernizować te komputery?

Z tego co wiem Adobe CS2 nie wykorzystuje jeszcze 2 rdzeni? Wydaje się więc, że wraz z modernizacją komputerów należałoby dokupić odpowiednie oprogramowanie. Czy mam rację?

Jak ewentualnie usprawnić działanie tych komputerów? Raid 0 coś pomoże? Poza tym nie widzę już możliwości rozbudowy.

Nie jestem w stanie podać budżetu, jaki byłby do wykorzystania, poproszę więc o przyszłościową wersję minimum- dobra płyta, słabe procki, szybki ram. Kart grafiki chyba mi nie potrzeba póki co. Głównie liczy się moc obliczeniowa.

Nie będę robił na kompach O/C, bowiem stabilność jest koniecznością.

Mam nadzieję, że jako tako składnie to ująłem, bo sprawa jest złożona.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne wypowiedzi