Skocz do zawartości


kam.

Rejestracja: 14 lip 2014
OFFLINE Ostatnio: 24 08 2014 13:47
-----

Moje posty

W temacie: niewymagajacy laptop do codziennego uzytku

22 08 2014 - 15:25

Dobra, jeszcze raz ja ;)

 

a gdybym kupila laptopa bez systemu? Myslicie, ze to duzy problem? Przeciez na pewno mam multum znajomych, ktorzy spokojnie poprawnie mi zainstaluja jakis system, a dzieki temu 'zaoszczedze' i bede mogla wziac cos lepszego tak naprawde w tej samej cenie. Jako alternatywa dla Acera V5- Lenovo Z510?


W temacie: niewymagajacy laptop do codziennego uzytku

22 08 2014 - 14:55

Co do SSD. Warto znacznie przyspiesza komfort pracy no i rozruch systemu u mnie laptop uruchamia się w 4-6 sekund dzięki SSD, no i nie ma szans na zamulanie.

 

Karta Hd8750m jest wydajniejsza od NVIDIA GeForce 820M - W użytkowaniu na codzien nie widac różnicy tylko w grach.

 

Ja mam podswietlana klawiaturę jak siedzę wieczorem jest to bardzo przydatne ( Dodałeś post o 23;54 nie fajnie by było mieć podświetlanej klawiaturki ;p?). Plusem też Acer jest lekka waga przez co ma mobilność.

 

Co do ostatniego pytania najlepsze wykonanie z tych 3 ma HP probook

'Notebook  R510 jest wyposażony w technologię ASUS Super Hybrid Engine II, która zapewnia natychmiastową dostępność urządzenia. Umożliwia wznowienie pracy w ciągu 2 sekund ze stanu uśpienia' mrzonki, czy jest mi to w stanie wynagrodzic brak SSD?;p

 

Acer wygrywa klawiatura, ktora przy moim trybie zycia bylaby mega fajnym dodatkiem, z tym ze znam jej uklad na pamiec i nie wiem czy warto inwestowac kilka stow w podswietlenie, bez ktorego spokojnie jak dotychczas sobie daje rade. Waga tez teoretycznie jest atutem, z tym ze mobilnosc dla mnie konczy sie na przechodzeniu z kanapy na lozko i z powrotem, a wiec nie jest najistotniejsza.

 

Mimo wszystko chyba postawie na HP, poniewaz parametrowo te wszystkie urzadzenia nieistotnie sie roznia, a nauczona doswiadczeniem wolalabym miec cos solidniejszego :) Fakt, faktem moj obecny laptop pochodzi z jakiejs trefnej serii, no ale... :P Dodatkowo wolalabym kupic sprzet od razu, niz bawic sie w jakies raty, a decydujac sie na Asusa zapewne musialabym czekac do kolejnej wyplaty - niestety, jestem tylko dziewczyna, a odkladanie pieniedzy w okresie sklepowych wyprzedazy jest niezwykle trudne ;)

 

w kazdym badz razie wielkie dzieki, jak znajde w Internecie cos godnego mojej uwagi i nie rujnujacego mojej kieszeni, a bede miala jeszcze jakies watpliwosci na pewno sie odezwe ;)


W temacie: niewymagajacy laptop do codziennego uzytku

21 08 2014 - 23:54

Witaj:

 

Pierwsza propozycaj to Asus X550LC R510LC który sam zaproponowałeś tylko w takiej konfiguracji:

i5 4 gb ram oraz Windows 7 gt720m + Dysk SSD 128 gb (znacznie przyspieszy rozruch systemu i codzienne użytkowanie będzie znacznie komfortowe) + 500 GB HDD

Oczywiście matowa matryca.

 

Kolejna propozycja: HP probook 450 w konfiguracji z i5 4 gb ram Windowsem 7 matowa matryca i Hd8750m

 

Ostania propozycja spełniająca wszystkie wymagania: Acer v5 573g z i5 4 gb ram Windowsem 7 oraz Gt750m, Matowa matryca/

Laptop posiada podświetlaną klawiaturę. Jest lekki i mobilny zaledwie 2k wagi.

 odnosnie 1. pozycji udało mi się znaleźć niemalże identyczne zestawienie, z tym ze z Windowsem 8 i posiadajacym dysk 500 GB. Co do dysku SSD nie udalo mi sie nic konkretnego wypatrzec , dlatego domniemam ze go po prostu nie ma - czy to duzy minus? i czy taktowanie 1600 MHz nie jest za niskie? Laptop, o ktorym mowie zamyka sie w cenie 2000zł - myslicie, ze jest to rozsadna propozycja, czy sie na cos nadzieje?

 

co do HP probooka 450 poza powyzszymi wytycznymi w najkorzystniejszej cenie mam karte NVIDIA GeForce 820M - jestem zielona  w tym temacie- czy jest ona duzo gorsza od Hd8750m i czy roznica ta bedzie bardzo widoczna w codziennym uzytkowaniu?

 

w sumie Acer v5 tez wydaje sie byc nieglupim rozwiazaniem, tym bardziej, ze jego cena jest srednio tylko o 200-300zl wyzsza, a w zamian za to oprocz 1T i 8GB RAM dostaje jeszcze podswietlana klawiature ;p pytanie tylko - czy takie luksusy beda mi potrzebne w codziennym uzytkowaniu i czy w ogole je odczuje, czy raczej tylko beda kolejnymi funkcjami podnoszacymi 'prestiz' mojego laptopa, z ktorych nigdy nie skorzystam?

 

Ktory z powyzszych modeli wydaje sie Wam byc najtrwalszym w uzytkowaniu i ktorej firmie zaufalibyscie na moim miejscu? ;)


W temacie: wytrzymaly laptop do przegladania internetu

29 07 2014 - 14:25

Dziekuje Wam bardzo! ;) wybaczcie emotikony, taka moja przypadlosc.

Nie sugerujcie sie 'wymaganiami', myslalam ze kiedy dokladnie sie okresle bedziecie lepiej wiedzieli czego mniej wiecej szukam bo oczywiscie nie wymagam zeby moj nowy sprzet spelnial wszystkie kryteria w 100%, a do tego byl niesamowicie tani i dobry :D

 

a moze podsuniecie mi jeszcze jakies wytyczne? odnosnie procesora, karty graficznej etc, tak zebym wiedziala jakie parametry 'beda okej', tzn. takie ktore nadadza sie do zwyklego uzytkowania zeby nie przeplacac za szałowe standardy, ktore sa mi zbedne, ale tak zeby jednoczesnie te poszczegolne czesci nie byly mega slabe.

 

Przepraszam za zwloke z odpowiedzia, ale laczenie pracy z praktykami jest strasznie czasochlonne i rzadko kiedy mam czas zeby sie nawet najzwyczajniej wyspac.