Skocz do zawartości


Jeremiasz23

Rejestracja: 23 sie 2012
OFFLINE Ostatnio: 24 08 2012 15:44
-----

Moje tematy

Komputer nie widzi napędu cd-rom

23 08 2012 - 16:10

Witam!

Od kilku dni, pojawił się w moim komputerze ze stacją dysków. Na początku zauważyłem że po uruchomieniu systemu, w Mój komputer nie widać wogóle stacji dysków. Wszedłem więc w Menedżer urządzeń, i rzeczywiście stacji dysków tam nie było. Przeszkanowałem więc w poszukiwaniu zmian, i stacja dysków sie pojawiła. Kilkakrotnie potem zdarzało się tak samo: uruchomienie systemu - brak stacji - skanowanie i było. Raz czy dwa razy zdarzyło się że po saknowaniu, po znalezieniu stacji dysków, przy jej nazwie był żólty wykrzyknik, i jak klikałem na stację dysków to pisało że nie można uruchomić. Teraz widzę że stacja dysków raz się uruchomi sama a czasem musze ją wspomnianym już sposobem uruchamiać. Jednak co najważniejsze: po włożeniu płyty, standardowo dochodzi do autoodtwarzania. Domyślnie odtwarzam Windows Media Playerem - i tu zagadka, bo ani ten program ani żaden inny nie chcę mi odtworzyć płyty - tak Cd jak i DVD. Dodatkowo na Windows Media Playerze po dłuższej chwili utwory owszem zaczynają się odtwarzać, a właściwie to wygląda to tak: utwór zaczyna niby lecieć, jednak nie słychać muzyki a po kilku sekundach przeskakuje na następny. Na liście odtwarzanych utworó pojawiaja się przy każdym z nich "x" w czerwonym kółeczku i po chwili WMP informuje że nie może odtworzyć tego formatu. Próbowałem juz sposobu ze zrobieniem wpisu do rejestru, wchodziłem w konfigurację "regedit' ale nic tam nie znalazłem. Niewiem gdzie właściwie leży problem: w nagrywarce czy w systemie. Mój komputer ma juz ponad 3 lata. Moja nagrywarka to Super Write Master Speed Plus TSST corp CDDVDW SH-S223F ATA Device. Proszę o pomoc, jeśli ktos może mi w tym pomóc.