Skocz do zawartości


jasiek888

Rejestracja: 28 lis 2009
OFFLINE Ostatnio: 30 11 2009 00:03
-----

Moje tematy

Przegrzewający się AMD Phenom X4 940

28 11 2009 - 18:49

Witam. Jak w temacie, moj problem dot. przegrzewania sie Phenoma X4 940. Procek na plycie Gigabyte'a GA-M720-US3, do tego 8GB ramu itp. Komputerek mam juz od kilku miesiecy ale nie sprawdzalem wczesniej temp procesora bo wszystko bylo ok nawet po kilku godz grania itp. Wczoraj zmienilem box'owe chlodzenie na nowego Scythe'a Ninja 2 rev. B, gdyz chcialem wyciszyc troche kompa. Po zamontowaniu spr temp i okazalo sie ze procek ma w idle'u ok 60 stopni C a przy Prime95 czy jakiejkolwiek grze 3D po ok 2-3 min ma juz troche ponad 70 stopni. Nowe chlodzenie zakladalem na paste ktora byla w zestawie, pomyslalem wiec ze to moze jej wina, zmienilem dzis na Titan'a Silver, ktory zawsze bardzo dobrze sie spisywal ale temp sie nie zmienily. W zwiazku z tym ze nie wiem jakie byly temp przed zmiana chlodzenia, teraz zalozylem z powrotem boxowe i z nim temp rowniez sa tak wysokie nawet przy max obrotach wiatraka, tyle ze procek zagrzewa sie do tych 70/72 st szybciej niz na Ninjy. Procek nigdy nie mial robionego zadnego O/C. Nie wiem co moze byc powodem tak wysokich temperatur, moze ktos przerabial juz podobny problem i doradzi mi co zrobic?

Z góry dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam