Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakiś ciekawy ruterek pod chello


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 24 04 2007 - 21:43

Witam
Pytanko co polecicie mi z ruterów do domku tak do 250zł
Myślałem nad jakimś ruterkiem z rodzinki Linksys np. WRT54GL ale nie miałem z tym styczności dlatego ci do testowali bądź mają, co mogli by o tym powiedzieć ewentualnie polecić jakiś ciekawy ruterek

ps. mam chello classic i telefon w jednym podłączony pod sieciówkę a nie przez USB
Interesowało by mnie aby nie zrywało połączenia pod WI-FI jak będę jakiś kawałek dalej (jak w niektórych ruterkach na wi-fi ) fajnie było by jak by miał funkcie NAT , firewall itd..

chcę podłączyć 2 może 3 kompy na wi- fi i jeden na stałym czyli RJ-45

Od razu krzyczę głośnie nie chcę nic z D-Linka Dołączona grafika ;)

Z góry dziękuje
pozdrawiam

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 24 04 2007 - 23:03

Witam.

Myślałem nad jakimś ruterkiem z rodzinki Linksys np. WRT54GL

Zawsze uważałem tą firmę za solidną, jednak po czterokrotnej wizycie w serwisie - a sprzęt nadal nie działa - już przestałem jej ufać.

ps. mam chello classic i telefon w jednym podłączony pod sieciówkę a nie przez USB

Tak więc potrzebujesz zwykły router. Jak już pisałem na łamach forum, ostatnio kilka sieci postawiłem na routerach firmy NetGear. Minęły dobre 4 miesiące i zaglądałem do jednego jedynie w celu dodania portów. W domu używam [ten] model. Działa 'pod nim' 5 komputerów - 3 notebooki na WiFi i 2 stacjonarne na lan rj-45 i jestem miło zaskoczony. Żadnych spadków transferów, zwalniania, wieszania się - cód, miód i orzeszki ;)

Interesowało by mnie aby nie zrywało połączenia pod WI-FI jak będę jakiś kawałek dalej (jak w niektórych ruterkach na wi-fi ) fajnie było by jak by miał funkcie NAT , firewall itd..

WiFi jeszcze ani razu na żadnym latopie nie rozłączyło się. NAT to standard, firewall - owszem jest SPI FireWall. Oprócz tego z ważniejszych opcji:
• filtrowanie IP
• filtrowanie MAC
• filtrowanie URL
• funkcja DMZ
• VirtualServer
• DHCP
• Szyfrowanie WPA, WEP

Od razu krzyczę głośnie nie chcę nic z D-Linka Dołączona grafika ;)

Brawo dla tego Pana ;)


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 25 04 2007 - 23:36

Posłuchałem i skusiłem się właśnie się bawię tylko wifi jeszcze nie uruchomiłem jutro się pobawię
ps. fajny ten ruterek
pozdrawiam
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 26 04 2007 - 10:21

Witam.

Zakupu żałować nie będziesz ;) Co do WiFi to tam opcję częściowo są podzielone. W dziale 'Setup Wizard' są dwie zakładki: 'Basic Settings', która tyczy się głównych funkcji router'a i zakładka 'Wireless Settings', tam masz dopiero wszystko co tyczy się bezprzewodówki. Począwszy od SSID, przez kanał i kodowanie.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 26 04 2007 - 17:45

Witam
Tak wiem wiem, ustawiłem: WPA-PSK (Wi-Fi Protected Access Pre-Shared Key) oraz Passphrase

ale go nie wykrywa ;) nie może przypisać adresu gdy dam na auto oczywiście chodzi cały czas o wifi
do dałem na wet mac adres w sekcji: Wriless Setting >> Wireless Card Access List I też [beeep]
problem polega raczej na tym drugim kompie, a mianowicie nie mogę uruchomić programu który otrzymałem wraz z katrą, nawet gdy zrobię nową sieć karcie nie chce przypisać adresu łączy i rozłącza

może taki mały tutrorial jak go najlepiej i najszybciej oraz w miarę optymalnie skonfigurować
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 26 04 2007 - 19:14

Witam.

Tak więc po kolei. Jak rozumiem, Twoja karta wifi nie wykrywa routera? Powodem tego może być:
- zła konfiguracja samej karty.
- brak zgodności karty wifi z certyfikatem szyfrowania WPA - proponuje wyłączyć na początek szyfrowanie całkowicie.
- nieobsługiwany tryb - karta w komputerze ma tryb 'a' a router 'b' jak i 'g'. Chociaż w tą ewentualność szczerze wątpię, bo 'b' to standard.

Jeśli chodzi o sieć WiFi to jest w Panelu Sterowania coś o nazwie "Kreator sieci bezprzewodowej". Wykonaj go krok po kroku, na początku podając nazwę SSID jaką umieściłeś w ustawieniach router'a. Druga sprawa: "nie chce przypisać adresu łączy i rozłącza" - to może być wina braku włączonej opcji DHCP. Jeśli ją wyłączyłeś to musisz przypisywać adresy ręcznie w protokóle TCP karty sieciowej.

Prosiłbym jednocześnie, żebyś napisał coś więcej o sieci którą tworzysz - liczba komputerów, notebook/stacjonarny, co to za karty sieciowe, czy używasz wspomnianej funkcji DHCP.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 26 04 2007 - 22:32

Więc tak, z kartą nie ma problemu w każdym razie nie w menadżerze urządzeń (nie licząc softu dołączonego do karty), co do szyfrowania zmieniałem na różne tylko jeszcze go nie testowałem na wyłączonym( brak czasu) zrobię to już jutro, co do trybu mam ustawione teraz na "b i g" sprawdzałem też na "tylko g" karta obsługuje "Wireless G"

Co do dalszej części tak wiem ze w panelu sterowania jest kreator wielokrotnie z niego korzystałem ;), opcja DHCP jest włączona na Internet jak i LAN ( właśnie jak ustawie na przypisywanie automatyczne w kompie z wifi to wykrywa sieć z prawidłową nazwą,dodam ze doskonały sygnał, z szyfrowaniem oczywiście prosi o klucz gdy już wpiszę zaczyna łaczyć poczym łączy i rozłącza i tak w kółko) gdy przypisze mu stały adres ale lanowy to nie widzę nawet kompa w sieci (grupie roboczej) ale wtedy nie rozłącza

Co do sieci na razie chce te 2 kompy czyli jeden pod rj-tkę jak mam i wsio działa drugi wifi z którym są małe problemy, i od czasu do czasu lapka ale na razie pod rj-tkę z czasem wifi jak a troszeczke później jeszcze jeden jako mały serwerek, ftp itd.. pod rj-tkę

K. sieciowa to D-Link DWL-G5510 do tego 54 pech, nie mieli akurat 108-ek a nie chciało mi się czekać do poniedziałku czy jeździć po sklepach

pozdrawiam
  • 0

#8 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 29 04 2007 - 19:24

Przypominam że dział Internet nie jest miejsce na tematy związane ze sprzętem, zakupem podzespołów komputera etc. A Zakup i konfiguracja Routera nie należy akurat do software ;)
  • 0

#9 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 30 04 2007 - 11:33

Oki doki ;)
Po prostu nie chciałem zakładać osobnego tematu

//Informatyk: Ja tylko informuję, nie musisz się tłumaczyć ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych