Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak wyłączyć "tryb mobilny-stacjonarny" w laptopie Samsung.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzesiekPS

grzesiekPS

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 12 01 2013 - 22:44

Mam mały, ale kłopotliwy problem z komputerem. Jest to notebook samsunga z windows 7, którego używam ponad rok, ale jakieś dwa miesiące temu wysokoczyło mi na pulpicie okno z pytaniem: "Jeśli używasz komputera w trybie stacjonarnym, warto zmienić opcje zasilania. Czy chcesz wydłużyć żywtoność baterii przełączając komputer w tryb stacjonarny?" No i naiwnie kliknąłem tak, wiedząc, że zawsze mogę to cofnąć w opcjach zasilania. Poużywałem tak komputera miesiąc, gdy akurat stał w miejscu i było ok, ale teraz potrzebny mi komputer działający na baterii i tu niespodzianka. Tej opcji nie ma już w schematach zasilania.

Komputer działał na baterii zawsze 2,5-3 godz. Po dokonaniu tej zmiany działa ok. 13 minut, bo nie ładuje baterii do pełna, tylko odrobinę.

Próbowałem szukać tego czegoś wszędzie bezskutecznie. Nawet system przywróciłem i wciąż mam to samo. Czy ktoś z Was ma pojęcie, gdzie to dziadostwo się przełączyło? Bo mi brak już pomysłów, skoro nawet po przywróceniu systemu jest to samo...

Czy to kolejna propaganda ekologów na rzecz środowiska? Taki bilet w jedną stronę, żeby oszczędniej używać komputera? Szukam tej opcji od miesiąca i sam chyba nie znajdę. Przecież musi się jakoś dać powrócić do normalnego trybu.

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 01 2013 - 03:25

Spróbuj poszukać klawisza funkcyjnego przełączającego te tryby(może Fn+F6).

  • 1

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 01 2013 - 13:27

Czytałeś artykuł: /Jak-najlepiej-oszczedzac-baterie-t10717/ ?
Masz tam wyjaśnienie odnośnie ładowania baterii do połowy. W Opcjach zasilania masz "Ukryj pany dodatkowe" i tam powinien się znaleźć plan, którego szukasz.
  • 1

#4 grzesiekPS

grzesiekPS

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 14 01 2013 - 17:52

Chłopaki, dziękuję Wam bardzo. Udało się, choć przypadkowo w sumie, bo zacząłem klikać po klawiszach funkcyjnych i tej opcji tam nie ma, ale wywołałem jakąś aplikację, z której przeszedłem do Samsung Support Centre, a z tamtej do Samsung Battery i tam jest opcja odblokowanie baterii. Teraz pełne opcje zasilania są widoczne z poziomu Windows. Tamta aplikacja instaluje się wraz z systemem i jak widać może blokować niektóre jego funkcje.

Nieźle to ukryli. :)

PS.

Przy okazji odkryłem tryb Silent mode. Nie wiedziałem, że ten komputer go ma. :)
  • 1

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 01 2013 - 13:29

Ma można ustawić zarówno na poziomie Windows jak i BIOSu(W Biosie to się różnie nazywa "AC Mode", "DC Mode" i ustawiamy: SIlent).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych