Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak podzielić dysk na partycję w laptopie Acer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 uhn_tiss

uhn_tiss

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 06 2010 - 16:35

Witam, mam kilka pytań. kupiłam niedawno laptopa, nie jest to jakiś niezwykły sprzęt. Normalny przeciętny, Acer. Ale pierwszy raz mam doczynienia z laptopem i niektórych rzezy nie rozkmniam.

1). Mam tylko dysk C, :) jak chce coś zapisać na dysku D, wyskakuje mi powiadomienie ‘Załaduj dysk D’ ? tzn. że muszę kupić dysk D, czy po prostu chodzi o CD? Hah, wiem że to może być śmieszne, ale nie mam pojecia.

2). Mam zainstalowanego Windowsa7, i jeżeli chce otworzyć Microsoft Office np. Word, wyskakuje mi powiadomienie o wpisaniu 25 klucza aktywacyjnego, klucz znajduje się na naklejce od spodu laptopa, ale jak go wpisauje, wyskakuje mi, że jest jakiś błąd. I nie wiem o co chodzi.

3). Kopmuter kupiłam wczoraj, wiec nie mam jeszcze zainstalowanego neta. Polecacie ten ‘mobilny internet’ który reklamują w różnych sieciach typu Orange, czy coś innego?

Z góry dzieki. :48322705: :)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 06 2010 - 12:45

1. Podziel dysk jak najszybciej na inne partycje i potem przenieś folder dokumenty na inną partycję, co zabezpieczy dane w jakiś sposób przed ponownym wgrywaniem Windows i utratą cennych informacji, poza tym podział dyski na partycje pomoże posegregować dane :48322705:
Linki:
Podziałdysku na partycje sens
Podział: Click prawym klawiszem myszki na ikonkę Mój Komputer i z menu wybierasz: Zarządzaj -> magazyn -> zarządzanie dyskami. Kliknij na C: i wybierz zmień rozmiar, potem wybierz z menu: Dodaj nową partycję (piszę troche po omacku bo nie mam teraz Visty :) ale myślę że znajdziesz te funkcje)
2. skonsultuj się z pomocą techniczną Microsoftu

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych