Skocz do zawartości


Zdjęcie

internet radiowy, sieć osiedlowa, stałe IP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 anajik

anajik

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 07 2007 - 19:01

Witam!

Postaram się wszystko wyjaśnić jak najdokładniej :P :

Mieszkam w małym miasteczku w którym spora ilość osób korzysta z internetu radiowego. Razem z sąsiadami stworzyliśmy kiedyś włąsną "osiedlową" sieć głównie z myślą o grach. Z czasem sieć się powiększyła (połączenia poprzez switche - głównie Microneta) i zaczęliśmy myśleć o podpięciu internetu.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że w sieci jest 15 osób. Acces Point znajduje się na jednym końcu sieci, internet jest rozprowadzany poprzez switche i każdy z użytkowników posiada swój stały IP. W moim mieszkaniu stoi switch rozdzielający sygnał na większość ilość użytkowników.

Problem polega na tym, iż w chwili obecnej chciałbym rozdzielić swoje połączenie internetowe na jeden komputer stacjonarny (przewodem) i laptopa (bezprzewodowo). Kupiłem już nawet routera z AP Linsysa WRT54GS, bo myślałem, że wszystko będzie łatwe i przyjemne. Sama instalacja bez problemów, jednak cały czas router nie potrafi połączyć się z internetem. Sieć pomiędzy laptopem a stacjonarnym działa bez zarzutów. Sam router także jest dobrze ustawiony, bo gdy wpisuje mój adres IP u sąsiada to wyskakuje konflikt IP.

Zaistalowałem także Tomato, ale to też za wiele nie dało. Pewnie są jakieś funkcje, ale nei jestem w tym temacie aż tak biegły.

Próbowałem połączyć switcha z routerem już róznymi kablami: prostym, crossem. Bo myślałem, że w tym tkwi problem.

No i dalej nie wiem co robić. Byłbym wdzięczny za jakieś porady. Nie wiem jakie parametry podać, żeby sprawa stała się bardziej czytelna. Ale w kazdej chwili mogę to uzupełnić.


Z góry dziekuję,
anajik

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 02 07 2007 - 16:06

Witam.

Nowsze switch'e mają system rozpoznawania kabli w portach, więc bez znaczenia którego z nich użyjesz powinien zadziałać.

Jeśli router jest skonfigurowany poprawnie - tj. IP ma takie, jakie komputer do tej pory działający, brama, maska i dns'y są również dobrze przypisane to przychodzi mi jeszcze do głowy kwestia adresu mac. Spisz ten ze swojej karty sieciowej, na której do tej pory pracowałeś i użyj podmiany adresu mac w routerze - jest tam taka opcja. Być może gdzieś wcześniej te mac'ki są blokowane.

Możesz też przepuścić ping do kolegi, czy witryny internetowej i sprawdzić czy pakiety przechodzą w obie strony.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych