Skocz do zawartości


Zdjęcie

internet bezprzewodowy w notebooku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Speed222

Speed222

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 25 01 2008 - 21:49

witam!! ma taki problem: skonfogórowałem routera (Asmax 904g) i chciałbym aby na laptopie był internet! laptop wykrywa sieć bezprzewodową ale nie ejst wstanie pobierać z niej pakietów!! co z tym zrobić?? jak skonfigurować aby działało?? czy nalezy coś grzebać w ustawieniach routera w zakłądce w Wireless???
pomóżcie!! ;]

  • 0

#2 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 25 01 2008 - 22:15

a co to za laptop?

  • 0

#3 Zachar100

Zachar100

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 26 01 2008 - 10:14

Podłacz ruter sieciówką do laptopa. skonfiguruj mu SSI i hasło WPA. jak już skonfigurujesz odłacz sieciówke i użyj kreatora sieci bezprzewodowych z panelu sterowania. Wykryj sieć , podaj hasło WPA i powinno działać.
  • 0

#4 michall_21

michall_21

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 01 2008 - 16:18

Podłacz ruter sieciówką do laptopa. skonfiguruj mu SSI i hasło WPA. jak już skonfigurujesz odłacz sieciówke i użyj kreatora sieci bezprzewodowych z panelu sterowania. Wykryj sieć , podaj hasło WPA i powinno działać.

czesc!mam problem z laptopem..przywiozlem go se stanow i chce miec neta..slyszalem ze jesli jest ze stanow to nie trzeba routera tylko on sam wykrywa sieci i moge miec za friko...slyszales o czyms takim???i drugie pytanie co musze zrobic jesli mam kompa stacj. w domu i teraz jeszcze laptopa..co musze zrobic zeby miec neta w laptopie???prosze pomoz mi!
  • 0

#5 Zachar100

Zachar100

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 30 01 2008 - 19:09

jeśli masz wbudowaną karte wi-fi w laptopie lub gwizdek na usb to wykryje ci sieci bezprzewodowe takie jest jego zadanie.jeśli sieć nie jest zabezpieczona to powinieneś mieć do niej dostęp. a co do dzielenia internetu musisz kupić ruter lub akcces point do dzielenia łącza. Pytanie jaki internet dzielisz czy jest to netia lub neostrada czy szeroko pasmowy internet z np. kablówki. jeśli neostrada lub netia wtedy łączysz się łączem rj-43 (złącze telefoniczne) a gdy jest to nap. kablówka to wejście jest rj-45
(zwykła sieciówka)
  • 0

#6 PAWEŁ.MASTER

PAWEŁ.MASTER

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 03 2008 - 08:17

Nie dawno miałem ten sam problem. Kupiłem sobie laptopa IBM T42 z wbudowaną WIFI. Męczyłem sie chyba z tydzień, bo ja z kolei chciałem zrobić tak, że podzielę swoje łącze na komputer stacjonarny i kupionego laptopa za pomocą samego routera a internet z kolei mam doprowadzany droga radiową. Po długim i uciążliwym myleniu doszedłem do wniosku, że sam router nie wystarczy i będę potrzebował jeszcze APC (access point client), ale pamiętajcie o tym, że ja mam internet doprowadzany droga radiową i to całkiem inaczej wygląda, bo mój wtyk to RP-SMA, który wcześniej był podpięty pod kartę sieciową w kompie stacjonarnym.

Twój router musi mieć tryb odbiorczy jak i nadawczy. Musisz skonfigurowac wyjście i wejście, ale z góry Ci mówię, że jeśli chcesz na laptopie internet doprowadzany droga radiową to sam router nie wystarczy, bo on będzie tylko routował sygnał, ale nie ma on opcji nadawania po radiu, ale możesz to zrobić po lan-ie Czyli jeśli maszSiec kablową to na bank masz końcówkę RJ-45 i ja wpinasz pod port WAN w laptopie a z portów LAN wyprowadzasz kable do dwóch komputerów i konfigurujesz w routerze wyjście a w kompach wejście. Możesz póścić po DHCP i router sam przydzieli komputerom odpowiednie IP z puli, którą wcześniej powinieneś ustawić.

Wiem, że moja wypowiedź jest wyczerpująca no, ale jak trzeba o trzeba, a nie chciałem tego za bardzo streszczać.

Powodzenia.
  • 0

#7 xtrafaelo

xtrafaelo

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 04 2008 - 08:43

tez mam problem, moze ktos pomoze? mam lapka ACER EXTENSA 5220 i chce podlaczyc go do internetu mobilnego . ma wszystkie gniazda na karty PCMCIA i EXPRESS CARD. Nie wiem tylko jaka karte kupic, czy bede musial kupic karte abonamentowa np PLUS GSM lub ORANGE czy moge kupic jakas karte dostepna w internecie ktorej nie musze co miesiac oplacac. jesli ktos mial podobny problem to prosze o odp

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych