Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne]Zaprojektować algorytm kolejnych podziałów czwórko-wych obszaru prostokątnego


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 malave

malave

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 11 2008 - 18:22

mam zadanie i wogole nie wiem jak mam sie do niego zabrac. bardzo potrzebuje pomocy!!


mam


Zaprojektować algorytm kolejnych podziałów czwórko-wych obszaru prostokątnego i przedstawić w postaci schematu blokowego:
dane wejściowe (uwzględnić ich walidacja):
współrzędne wierzchołków prostokąta bazowego,
poziom podziału lub maksymalne długości boków najmniejszych pożądanych prostokątów

w załaczonym pliku jest sposób podziału.
dane wyjściowe:
współrzędne wierzchołków prostokątów powsta-łych z podziału prostokąta bazowego,


tak wyglada zale zadanie bardzo prosze o pomoc!!

Załączone pliki


  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 30 11 2008 - 20:21

zaczniemy od danych wejsciowych

nie jest jasno okreslone w jakiej formie beda podawane punkty:
1. czy kolejnosc wpisywania ma sie odniesc do rozmieszczenia punktow na plaszczyznie?
2. czy zaliczyc nalezy takze prostokaty, ktore sa obrocone o iles stopni (czyli ich wpsolrzedne nie musza sie rownac)

trzeba odpowiedzeic sobie na te pytania zeby stawierdzic jak zlozona ma byc walidacja

a sam algorytm jest prosty:

pierwszy prostakat powstaje z podzialu prostokata bazwoego i dzielisz jego boki na 2
a nastepne powstaja tak samo tylko ze musisz je przesunac o dlugosc (lub wysokosc, zalezy jak sobie przyjmiesz) i podzielic przez ostatnio utworzony prostokat, za kazdym razem wypisujesz na ekran wspolrzedne
jesli maja one byc podzielone wg poziomu podzialu to poziom bedzie oznaczal ilosc prostakatow jaka ma powstac (na rysunku jest to poziom 3)
jesli mialaby to druga opcja to dzilisz prostokaty do poki ktorys z bokow nie bedzie taki (lub mniejszy) jak zadana wartosc

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych