Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne]Program do tworzenia sreensaverów - zaawansowany


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 cishka

cishka

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 11 2006 - 23:40

Witam na forum
potrzebuje programu do tworzenia screensaverów.
Ale mój screensaver jest raczej wymagający;)
Chciałbym aby to był zegar( taki cyfrowy jakby), tyle że będzie miał nietypowe "cyfry".
Czyli tak: robię 10 cyfr i najlepiej jakby się dało to tak skonfigurować żeby działał równo z zegarem od windowsa i na dodatek "wiedział" w jaki sposób generować cały obraz wybierając za kazym razem 4 cyfry...
Podobny zegar jest na necie tutaj:
zegar ludowy
Tez jest baza zdjęć i zegar wybiera 4 zdjęcie z każdej grupy zależnie od jakiegoś innego zegara z którym jest zsynchronizowany...
Tyle że ja chcem screensaver.
Oczywiście mogę zrobić sobie animowany gif, ale musiałbym po kolei wkleić 720 obrazków a pozatym nie wiem jakbym miał to z zegarem zsynchronizować.
Jak ktoś ma jkiś pomysł prosze pisać:D
Tyllko nie piszcie że mam to w CC++ albo jakimś innym jezyku napisać. Programowac to ja nie umiem:((
Tak się zastanawiał czy moze we flashu jakoś... nie znam tego dobrze ale jakbym wiedział że się DA to bym pozanał
Z gry dzieki za feedback.

  • 0

#2 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 04 02 2007 - 23:11

Witam na forum
potrzebuje programu do tworzenia screensaverów.
Ale mój screensaver jest raczej wymagający;)
Chciałbym aby to był zegar( taki cyfrowy jakby), tyle że będzie miał nietypowe "cyfry".
Czyli tak: robię 10 cyfr i najlepiej jakby się dało to tak skonfigurować żeby działał równo z zegarem od windowsa i na dodatek "wiedział" w jaki sposób generować cały obraz wybierając za kazym razem 4 cyfry...
Podobny zegar jest na necie tutaj:
zegar ludowy
Tez jest baza zdjęć i zegar wybiera 4 zdjęcie z każdej grupy zależnie od jakiegoś innego zegara z którym jest zsynchronizowany...
Tyle że ja chcem screensaver.
Oczywiście mogę zrobić sobie animowany gif, ale musiałbym po kolei wkleić 720 obrazków a pozatym nie wiem jakbym miał to z zegarem zsynchronizować.
Jak ktoś ma jkiś pomysł prosze pisać:D
Tyllko nie piszcie że mam to w CC++ albo jakimś innym jezyku napisać. Programowac to ja nie umiem:((
Tak się zastanawiał czy moze we flashu jakoś... nie znam tego dobrze ale jakbym wiedział że się DA to bym pozanał
Z gry dzieki za feedback.


Mogę tylko skomentować, następny początkujący, co by chciał wskoczyć na najwyższe miejsca. Jak chcesz, dobry wygaszacz napisać to naucz się C++ albo Delphi/Pascal, to jest rozwiązanie, żaden program nie zastąpi ci programowania. Linux nie powstał w programie "System dla początkujących", tylko w C++ ze wstawkami w ASM'ie albo samym ASM'ie

  • 0

#3 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 05 02 2007 - 00:57

Święte słowa mqx8 :/ nie ma co nawet komentowac, czlowiek od razu sie zastrzegl ze nie ma co programowaniem wyskakiwac. On od nas czarow wymaga :/ Co do Linux'a to nie powstal z "System dla początkujących"?? Eeee, to jakies glupie jest :D

Drogi cishka. Nie miej nam tego za zle ale to co napisales jest troche dziwne. Ja wiem ze oczekujesz ze sie da. Podejrzewam ze we flashu mozna cos zrobic ale screensavera nie zrobisz, ale zegar jak najbardziej. niestety wszystko z czym sie spotykasz w komputerze to wytwor ciezkiej i tworczej pracy programistow ktorzy nie klikaja tylko myszka :/
A screensaver to nic innego jak program, ktory za soba ma tyle matematyki, algorytmow i wszystkiego czego nie da sie opisac tak krotko. Ja wiem ze wszystko z czym sie spotykasz w komuterze wyglada przyjaznie i milo i latwo ale za tym stoi cala masa ludzi ktorzy nie spia nocami aby to zrobic :/

To tyle w ramach dygresji :/
pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych