Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne]Counter-Strike legalny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ubunt

Ubunt

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 11 11 2008 - 12:56

Czy gra Counter-Strike 1.6 w wersji NonSteam jest legalna?

  • 0

#2 trixxx17

trixxx17

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 11 11 2008 - 13:32

nie jestem pewien ale raczej nie, Steam chyba jest legalna

  • 0

#3 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 11 11 2008 - 13:40

Zależy jak na to patrzeć.

Ściągasz legalnie, z legalnej strony, legalną grę cs 1.6 (ze strony valve). Potem ściągasz również legalnie, z legalnej strony, legalnego patcha, który umożliwi grę bez konta steam, ale sprytne chłopaki z valve tak licencję obmyślili, że Gra jest wtedy nielegalną kopią, gdy połączymy te dwa pliki. Czyli zainstalujemy patcha.
  • 0

#4 Ubunt

Ubunt

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 11 11 2008 - 13:49

Mam też wersję Steam, ale NonSteam się przydaje :/
  • 0

#5 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 11 11 2008 - 14:12

Mając konto steam i zainstalowanego steama na kompie możesz mieć też werję NonSteam.
  • 0

#6 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 11 11 2008 - 15:02

Mając konto steam i zainstalowanego steama na kompie możesz mieć też werję NonSteam.

uh to nie jest takie latwe, masz licencje na jeden silnik hl pamietaj :D do tego modyfikacja plikow - sam patch moze i jest legalny, ale modyfikowanie plikow ktorych ci nie wolno ruszyc (biblioteki gry itp - pisze w licencji pewno) juz nie :)

btw. aktualnego csa samego nie zassasz - dopiero jak masz konto steamowe z kluczem wpisanym :) pomijam fakt, ze cs juz nie jest darmowy :D

to takie balansowanie na granicy prawa :D wyroku zadnego za to nie dostaniesz raczej, w przypadku ew. kontroli raczej sie nie czepia - bo masz przeciez na steamie 1.6 :(
  • 0

#7 Ubunt

Ubunt

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 11 11 2008 - 19:10

Gorzej z tym że sam "produkuję" i rozpowszechniam zmodyfikowaną wersję cs'a...
Chociaż ostatnio zmieniłem nieco podejscie i tworzę tylko zbiór modyfikacji na "oryginalny" nonsteam:/
  • 0

#8 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 12 11 2008 - 00:23

btw. nie chce mi sie testowac tego, ale nie dziala to czasem bez problemow na steamie? bo raczej powinno. paczka modeli dzwiekow czy map nie bedzie nielegalna (o ile na same dzwieki/modele/mapy masz stosowne pozwolenia itp). jak bedziesz rozpowszechniac silnik to juz jest gorzej. ja bym na twoim miejscu - jak wydajesz po prostu zestaw modeli i takich innych gowien - nie pisal nic o steamie czy ns ale po prostu o csie tylko i wylacznie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych