Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne] Jak zarobić na www


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Ankieta: Sonda (7 użytkowników oddało głos)

Najlepszy PP Twoim zdaniem to:

 1. Google AdSense (7 głosów [100.00%])

  Procent z głosów: 100.00%

 2. TradeDoubler (0 głosów [0.00%])

  Procent z głosów: 0.00%

 3. AdKontekst (0 głosów [0.00%])

  Procent z głosów: 0.00%

 4. Inny... (napisz jaki) (0 głosów [0.00%])

  Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 michal1-1991

michal1-1991

  Początkujący

 • 44 postów

Napisano 27 06 2007 - 16:16

Temat trochę informacyjny, trochę pytający... tak więc

Google Adsense
Jest to jeden z najbardziej popularnych obecnie programów, którego możemy zobaczyć na większości polskich stron internetowych, a na anglojęzycznych jest on już większością. Dlaczego taki sukces? Wszystko sprowadza się do innowacyjnych form reklamy. Możemy na naszą stronę dodać Box o wymiarach niemal takich, jaki sami chcemy. Dzięki niemu na naszej stronie pojawia się od 1 do 5 reklam. Możemy dodać kilka boxów i w prosty sposób otrzymujemy blisko 10 reklam na naszej stronie.
Oprócz boxów możemy również dodać reklamy, które wyglądają jak najważniejsza część youtube.com, a w niej odtwarza się reklama. Jest też możliwość dodania czegoś takiego jak linki, które przeniosą danego internautę do strony z reklamami pod danym słowem kluczowym. Krótko mówiąc, reklam jest wiele.

Przejdźmy do zarobków. Statystycznie możemy liczyć na CTR (kliknięć na 100 odsłon) rzędu od 0,2% do nawet 2%. Jest to wynik możliwy i wiele osób taki posiada (sam mam około 0,3% - 0,4%).
Część druga to ile dostaniemy za reklamy. Cena za kliknięcie waha się od 0,01 do 1 dolara (mój max na wyszukiwarce to ok. 0,6$), ale największe ceny za kliknięcie to blisko 20$ (wynik oparty o dowody). Nie mamy jednak co liczyć na tak ogromne pieniądze, gdyż jesteśmy przecież w Polsce. Możemy jednak liczyć że średnio za kliknięcie uzyskamy od 0,03$ do 0,2$ (ja mam 0,06$).
No i na koniec pozostaje ilość wyświetleń. Im większa tym lepiej, a jak ją uzyskać to już chyba każdy dobrze wie (nie chodzi mi o 100 boxów na stronę).
Podsumowując jeśli naszą stronę dziennie odwiedzi 1000 użytkowników, którzy obejrzą około 5 stron, na których będzie 10 reklam, to bez problemu powinniśmy w miesiącu zarobić kilkadziesiąt dolarów.

Porady jak zwiększyć zarobki znajdziecie w eBooku "Google AdSense. Poznaj sekrety Google" (mile widziane aby ktoś mi go wysłał... tak w ramach rekompensaty za temat:P)


Tradedoubler
Przejdźmy do drugiego programu. Tradedoubler nie jest tak jak wcześniej opisywany AdSense "rotatorem" reklam w boxach. Tutaj mamy do dyspozycji reklamy graficzne. Zdarzają się również linki, lecz większość to mimo wszystko reklamy graficzne.

Istnieje obawa że reklamy będą po angielsku. Nic bardziej mylnego! Reklamy są po polsku, gdyż wkońcu rejestrujemy stronę polską jako Polacy więc po co właściciele Tradedoubler mieliby dawać nam reklamy angielskie?
Teraz może apropo dostępności reklam. Na dzień dzisiejszy jest około 50 firm (liczone tzw. na oko) które udostępniają reklamy. Firmami tymi są m.in. Ceneo.pl, Orange, Broń.pl, empik.com.

To teraz pora wspomnieć o zyskach. Tutaj jest nieco inaczej niż w AdSense, tzn. nie zawsze dostajemy pieniądze za kliknięcie w reklamę. Nasuwa się pytanie, więc za co mamy pieniądze? Otóż istnieją programy które za klikniecie dają 20gr, 10gr (m.in. Orange, empik.com, Ceneo.pl) czy też miej, ale są również tacy reklamodawcy, którzy płacą za "aktywne przekierowanie" internauty. Co to oznacza? Oznacza to m.in. to, że internauta musi się zarejestrować na danej stronie lub wystawić na niej aukcję (np. eBay - 10zł - 0,5zł) lub poprostu coś na niej kupić. Ciekawym przykładem tego drugiego jest m.in. empik.com, który udostępnia informacje o produkcie (nazwa, zdjęcie, opis, cena, ...) i możemy zrobić dzięki temu coś naprawdę ciekawego (ja mam w planie stworzyć taki niby sklep). Ile dostaniemy za sprzedaż? W empik.com za sprzedaż otrzymamy od 5% do 8% prowizji, czyli jeśli ktoś kupi konsolę PS3 to mamy blisko 100zł.

Jak przedstawiają się dane statystyczne, czyli ile możemy zarobić... nie wiem. Jestem dopiero od niedawna w programie i dopiero przestawiam się z AdSense. Z pewnych źródeł wiem jednak że zyski są bardzo podobne.


AdKontekst
... brak informacji ...
w tym programie nie jestem więc nie powiem o nim nic. Jest to polski program (WP.pl) i jeśli się dobrze orientuję dostaniemy za kliknięcie 10gr (ale to tylko moje usłyszane przypuszczenia) no i musimy mieć oglądalność 10 000 uniq miesięcznie. Jeśli ktoś wie coś więcej... niech pisze...


a teraz pytanie...
Czy uważacie że na górę (pod logo) wstawić baner (Tradedoubler) czy box (AdSense) o wymiarze 728x90? Dzięki czemu zarobki będą większe? (jak nie odpowiecie to zrobię badania sam i opiszę to zjawisko)

 • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Google Adsense reklama kontekstowaUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych