Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne] Dysk sieciowy i zarobki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 vikal

vikal

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 18 09 2006 - 17:04

Posiadam dwa dyski sieciowe z możliwościa podłaczenia do szybkiego łącza bez IP.
Jak myślicie można na nich zarobic? :)
Zastanawiam sie bo stoja niepotrzebne, a to sa 2 dyski po 320 GB każdy. Dołączona grafika
łącze to 6 Mb z TPsy. Wiem że ta Tepsa jest taka a nie inna no ale zawsze cosik. :glare:
Można zrobić takie coś że ktoś wykupuje miejsce na tym dysku i np. przechowuje jakies dane, zdjęcia itp. i może wykorzystywać przez neta. :unsure: :) ;]
Zastanawiam sie bo spotkałem kilka osób zainteresowanych, nie domenami a tylko miejscem dyskowym w sieci.
Czy to jest opłacalne?
Co o tym myślicie?

Lepiej by było jakbym miał łącze satelitarne 16 Mb, ale nie znam firmy ani kosztów takiego łącza i dobrze by bło bez ograniczenia transferu, zna ktoś ;]
Możliwośc wykupienia dowolnej ilości miejsca.

Ile mozna brać za 1GB na rok :)

  • 0

#2 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 18 09 2006 - 22:43

Hm. Jezeli chcesz komus udostepniać miejsce na swoim dysku to przede wszystkim musisz zainstalowac jakis serwer FTP. Jezeli do tego dochodzi usluga poczty czy firewall itp, to juz bedziesz musial zainstalowac jakis serwer. jezeli to ma byc usluga na wiecej niz 2-5 osob to wygodnie jest zainstalowac jakis system typu MS Windows 2003 Server i na tym dzialac, albo jak sie znasz to zainstalowac i dobrze skonfigurowac serwery uslug na linuxie! Komp z tymi dyskami moze chodzic (tylko chodzic) i nie wymaga (juz po skonfigurowaniu wszystkiego) nic wiecej jak pradu!

Ile mozna brać za 1GB na rok

Co zas sie tyczy tego to szczerze przyznam ze sa serwery na ktorych darmowo mozna tyle przetrzymywac, a chociazby skrzynki pocztowe! :unsure:

Z tym laczem statelitanym to nie wiem ale jezeli chcesz miec cos szybszego to polecam 12MB z chello, Tanio bo tylko ok. 250zl miesiecznie wiec jak podzielisz przez 5 to wszyscy sa szczesliwi! A jak na 10 to Ty w szczegolnosci! Pozdrawiam Dominik

Trochę później: http://www.pcworld.pl/news/99888.html

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych