Skocz do zawartości


iChallenger

Rejestracja: 12 maj 2015
OFFLINE Ostatnio: 01 07 2015 15:01
-----

Moje tematy

Cache SSD czy normalny : mSata MSI GE70 Apache

05 06 2015 - 13:38

Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem dysku ssd do ww laptopa.
Maksymalna cena to 300zl
Poczatkowo chciałem postawić na nim system i może jakaś grę a na twardzielu który mam (1Tb 7200obr) mieć resztę danych

Jednak zastanawiam się skoro już,mam.system i wszystko czy nie byłoby warto zrobić z tego ssd pamięci cache czyli tzw SSHD :) HYBRYDA

Co o tym sądzicie? Jakie są plusy i minusy?:)
Może warto zaoszczędzić i kupić do cache jakieś 64gb lub 32 GB ssd pod m sata?

Wejdzie mi do.laptopa 1,8calowy ssd :)

Windows 7 czy 8.1 laptop do gier/pracy

03 06 2015 - 14:45

Witam,

 

Jak w temacie - zastanawiam się nad tym czy instalować na laptopie windows 7 z uwagi na wygodę jego użytkowania oraz dobrej znajomości czy może próbować zaprzyjaźnić się z windows 8.1 ze względu na direct 12 którego chyba windows 7 nie obsługuje?

 

Co mi polecicie? Wedle testów systemu są podobnie wydajne, windows 8 włącza się dużo szybciej... trudna decyzja . Dodam w razie wątpliwości - mam dostęp do wszystkich systemów z uwagi na status studenta, więc z tym nie ma problemu.


MSI GE70 Apache

01 06 2015 - 11:54

Cześć!

 

 

Czy jest możliwośc wymiany na nowszą kartygraficznej w w/w laptopie? Nie potrafię znaleźć informacji na ten temat - wiem że w większości laptopów jest to niemożliwe, ponieważ jest ona wlutowana w Mobo. Proszę o pomoc :) Fajnnie by było wymienić ją kiedyś bo lapek byłby wtedy dużo bardziej wydajny - natomiast domyślam się że chwytem wielu producentów jest wlutowywanie tych kart na stałe ;) chcesz lepszy - kup nowy.