Skocz do zawartości


Zdjęcie

[html/xhtml][PHP] Podstawowy szablon RSS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 21 05 2008 - 21:08

W tym małym "tutorialu" chciałbym przedstawić wam sposób budowania prostego drzewa dokumentu RSS, oczywiście aby utrzymać ciągłośc należałoby zastosować wyciąganie newsów z bazy danych i utworzyć pętle w celu zamieszczania poszczególnych parti kolejnych newsów pomiędzy specjalnymi znacznikami, do tego potrzebna jest wiedza o PHP i MySQL, której nauczyć możecie się z innych tutoriali, manuala php dostępnym pod adresem: http://php.net/manual/ lub innych konkurencyjnych stron (tego ostatniego nie polecam ;] )

Zatem przejdźmy do kodu:
<!DOCTYPErss PUBLIC "-//Netscape Communications//DTD RSS 0.91//EN""http://my.netscape.com/publish/formats/rss-0.91.dtd">

<rss version="0.91">
<channel>

  <title>Nazwa</title>
  <link>Adres</link>
  <description>Opis</description>
  <language>Język (w naszym przypadku pl)</language>

  <image>
	<title>Tytuł</title>
	<url>adres obrazka</url>
	<link>link obrazka</link>
  </image>

<webMaster>e-mail</webMaster>

  <item>
	<title>Tytuł newsa / nazwa</title>
	<link>
link
	</link>
	<description>
Streszczenie newsa
	</description>
  </item>

</channel>

</rss>
Tak wiem, że połowa z was zapewne nie zrozumiała "o co kaman" a więc wyjaśnienie:

znacznik RSS otwiera nam sekcje dla RSS (to chyba logiczne)

Chanel zawiera w sobie informacje na temat kanału, a dokładnie: nazwe, adres, opis oraz język kanału napisany skrótem np. pl (Aby odgadnąć co znaczy Chanel wystarczyła już znajomość podstaw angielskiego)
Image zawiera parametry loga kanału, jego: tytuł, adres oraz link (tu mielibyśmy wątpliwości co to oznacza pomimo znajomości znaczenia słowa image dlatego proponuję zapamiętać)

WebMaster zawiera e-mail webmastera (w naszym wypadku wpisałem "e-mail")

Natomiast
Item
to nic innego jak obszar naszego newsa, uzupełniamy w nim tytuł newsa, jego link oraz streszczenia (opis).

Nie myślcie, że to koniec i macie profesjonalny kanał RSS. Czego brakuje napisałem na samym poczatku. ;]
A teraz... Do dzieła!! Publikować swój własny news w formacie RSS ;]

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: RSS szablony WWW



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych