Skocz do zawartości


Zdjęcie

hp CQ 56 wyłącza sie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 diablok1

diablok1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 12 2013 - 17:16

Witam.

Posiadam laptop HP persario CQ56, mam go już 2 lata, nie dawno jakis dwa tygodnie temu był w serwisie(zepsuł sie 2 tygodnie przed końcem gwarancji), przedtem działał dobrze ale po serwisie są z nim problemy, gdy włączam grę i  różnie raz po godzienie raz po 20 minutach wyłącza się tak jak bym wyciągnął akumulator z laptopa, to tylko dzieje się przy grach, przy wszystkich grach, tak jak by mu brakowało napięcia, zasilacz jest cały czas podpięty gdyz akumulator jest słaby, w serwisie mówili że wymienili płytę główną i chłodzenie, to coś nie podpieli? czy co? ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?  laptop już nie ma gwarancji



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 15 12 2013 - 22:29

I dlatego uwielbiam serwisy ;D pracują w nich takie głąby że szkoda gadać.

Wracając do tematu, podeślij w temacie temperatury podzespołów, użyj do tego HWmonitor.

Możliwe że laptop wyłącza się że ma zbyt wysoką temperaturę na CPU jest to takie zabezpieczenie przed usmażeniem procesora.



  • 0

#3 diablok1

diablok1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 12 2013 - 01:04

CPU trzyma się w granicy 50stopni a przy grze nawet osiągnął 60stopni,  dysk 37, nie wiem przy ilu się wyłącza laptop  


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 16 12 2013 - 13:23

Wyłącza się przy około 95-100 stopniach. A temperatura układu graficznego ? Chyba że masz tam zintegrowaną to się na pewno nie przegrzeje.

Screen jednak poprosimy z HWMonitor. Co zostało naprawione w tym "serwisie" ? masz gwarancję na usługę ?


  • 0

#5 diablok1

diablok1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 12 2013 - 20:34

Jak bym miał jeszcze gwarancję to bym tu nie pisał. "Wyłącza się przy około 95-100 stopniach" to aż tyle musi być? nic się tam nie uszkodzi?

grafika jest zintegrowana, niby napisali ze wymienili płytę główną i chłodzenie. dziś rozebrałem laptop żeby zobaczyć czy żeczywiście cos zrobili co napisali i tak jest po gwarancji to co mi szkodziło, owszem  chłodzenie wymienili, jest nowe, ale ci kretyni nie zmienili pasty, założyli nowe chłodznie na starą twardą pastę  :wallbash:

wyczyściłem, dałem nową i zobaczymy, narazie się jeszcze nie wyłączył, http://zapodaj.net/c1317486f0a7d.jpg.html temperatura na razie tak sie trzyma w czsie gry


  • 1

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 12 2013 - 12:25

I tak ma jeszcze za dużo, mój laptop podczas normalnego użytkowania waha się pomiędzy 40-45C

Zobaczymy jak pasta osiągnie swoje właściwości, to momentalnie temperatury powinny jeszcze spaść.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych