Skocz do zawartości


Zdjęcie

głośny wentylator na płycie głównej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 n73_astra

n73_astra

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 04 2010 - 17:46

mam mały wiatraczek na płycie głównej, który strasznie hałasuje, robi najwięcej hałasu ze wszystkich jakie mam w kompie (sprawdzałem przytrzymując go) i stąd moje pytanie czy mogę go odłączyć? czy coś mi się spali? Dodam tylko że komputer nie jest przeciążany chodzi ok 4-5h na dobę a procesor nie jest podkręcony...
płyta Winfast NF3250K8AA link do zdjacia z zaznaczonym wiatrakiem --> http://img101.imageshack.us/i/winfastnf3250k8aa.jpg/

Użytkownik n73_astra edytował ten post 29 04 2010 - 18:17

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 04 2010 - 18:36

A tak te małe knoty więcej dają hałasu niż 80mm najmniej hałasują 120mm, więc tak demontujesz wentylator ale zacznie ci się układ grzać więc nie wiem w jakim stopniu jesteś zaawansowany w elektronice, bo należało by zdemontować też radiator i wstawić bardziej wydajniejszy od obecnego. Możesz zainstalować ten :Wentylator do chipsetu ,lub wymienić radiator tu masz radiatory do wyboru :Radiatory do chipsetu.

  • 0

#3 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 29 04 2010 - 18:43

montujesz legendę czyli "niebieskiego" zalmana i masz spokój, RADIATOR
  • 0

#4 n73_astra

n73_astra

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 04 2010 - 19:40

dzięki wielkie zamontuje zalmana :P newet nie wiedziałem że istnieją radiatory, które można montować się bez wiatraczków :P

:P
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 04 2010 - 21:42

Tak istnieją, ale dla komputerów w których są zainstalowane wentylatory z przodu i z tyłu obudowy, wymuszające skuteczną cyrkulację powietrza w obudowie.
Jeśli nie masz takich zainstalowanych wentylatorów, to musisz je zamontować.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 29 04 2010 - 23:45

Tak istnieją, ale dla komputerów w których są zainstalowane wentylatory z przodu i z tyłu obudowy,

to znaczy, że są jakieś wytyczne producentów płyt z pasywnie chłodzonymi chipsetami? Znajdziesz mi coś takiego w instrukcji do jakiejkolwiek płyty głównej?
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 05 2010 - 18:27

Nie trzeba wytycznych wiadomo nie od dziś że wentylatory instalowane na obudowie wymuszają efektywniejszą cyrkulację powietrza, a tak ogólnie gdzie masz instrukcję że człowiek człowiekowi powinien być przyjacielem, brak jej nie oznacza że powinniśmy być wrogami, to samo ma się wentylacja obudowy, brak jej w instrukcji nie oznacza że nie należy jej instalować.
  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 01 05 2010 - 19:23

Nie trzeba wytycznych wiadomo nie od dziś że wentylatory instalowane na obudowie wymuszają efektywniejszą cyrkulację powietrza

oczywiście, przecież nie trzeba być nawet specjalnie inteligentnym żeby to wiedzieć.
Ale stwierdzenie w takim stopniu kategoryczne, że płyty z pasywnym chłodzeniem chipsetu niejako wymagają obudowy z wymuszonym obiegiem powietrza wprowadza w błąd czytającego, bo to nie prawda.
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 05 2010 - 20:27

Owszem nie musisz instalować dodatkowych wentylatorów na obudowie, nikt cię do tego nie zmusza, ale niech się nie dziwią że maja potem zbyt wysokie temperatury. A więc niejako z rozsądku wymagane jest dodatkowe chłodzenie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych