Skocz do zawartości


gomes2001

Rejestracja: 15 sty 2007
OFFLINE Ostatnio: 21 01 2007 00:14
-----

Moje tematy

Problem z services.exe

15 01 2007 - 20:09

Witam,
problem polega na tym, iż przy procesie SERVICES.EXE (wraz z upływem czasu i pracy z komputerem) użycie pamięci rośnie w nieskończoność. Średnio jak wiem użycie pamięci powinno oscylować w granicach 4 800K. A u mnie sięga nawet 80 000K i w tym momencie muszę resetować komputer, ponieważ zaczyna się zacinać i wieszać, co utrudnia pracę.

Szukałem już źródła tego problemu, przeszukałem za pomocą google wiele for dyskusyjnych i nigdzie nikt nie miał podobnego problemu. Mój plik services.exe to nie trojan, bo już sprawdzałem to wszelkimi możliwymi antywirusami, antyspyware'ami, itd.

I tutaj mam pewną zagadkową podpowiedź - problem pojawił się jakoś właściwie w momencie gdy zmieniłem dostawcę usług internetowych(choć raczej to przypadek i zbieg okoliczności). Otóż zmieniłem dostawcę na Chello i prędkość zwiększyłem do 1,5MB. I co ciekawe... kiedy internet mam odłączony, plik services.exe nie wariuje, a gdy podłączam internet użycie pamięci przy services.exe znowu rośnie.

Czyżby to jakiś spam w tle? Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny - rejestr, autostarty itp mam zdrowe. Jeśli nie spam, to co? Internet przewyższa możliwości komputera? Wątpie, bo mam 512MB RAM, AMD Sempron 2400+ (1,67GHz) i karta graficzna NVidia GeForce FX 5500(256MB), no i WinXP.

Proszę o pomoc.