Skocz do zawartości


geforc

Rejestracja: 05 maj 2008
OFFLINE Ostatnio: 24 07 2017 19:50
-----

Moje tematy

Czy warto wydawać kasę na dodatkowy "ram" ?

09 03 2012 - 22:21

Witam, mój komputer to :

Amd Phenom 9650
ASUS M3N-HT Deluxe/Mempipe
Gainward 9800GTX+
Zasilacz Xilence 600w (niestety)

no i pamięć, obecnie mam w jednej kości takie coś :Mój link

a w drugiej kości jakiegoś Corsaira 1gb ddr 800mhz

Jak się domyślacie, komputer działą w 800mhz w ungaged mode.

Moje pytanie brzmi, czy warto wydawać 150zł na dodatkowe 2gb, te kingstona ? czy poprawa wydajności kompa w codziennym uzytkowaniu będzie widoczna i warta tych 150zł ? czy dać sobie spokój i działać tak jak jest... ?

Program do segregowania nazwisk?

25 02 2012 - 16:08

Witam, panowie szukam programu bądź jakiejś "formuły" do excela/worda, który posegreguje mi nazwiska, chodzi o to że mam wypisane w wordzie nazwiska i imiona w taki sposób :


Michał Adamski
Tomasz Tomczyk
Adam Kowalski
Michał Adamski
Adam Kowalski

chciałbym żeby usunęły się powtarzane inicjały i zostały tylko pojedyncze czyli ma wyglądać tak :

Michał Adamski
Tomasz Tomczyk
Adam Kowalski

Częste restarty i BSOD komputera

11 02 2012 - 12:03

Witam, od wczoraj mój niby nowy komp zaczyna wariować, wczoraj 2 x BSOD w czasie grania , w nocy się wylączyl, pewnie tez BSOD, nie wiem bo spalem, ale jak wstalem to tylko dysk chodzil a monitor nie chcial sie wlaczyc, musialem restart dac i wtedy sie włączył. Wczoraj przy tych BSOD jak sie zresetowal to nie chcial sie wlaczyc przez 5 minut, dopiero po wyjeciu z biurka, otworzeniu obudowy, włączył się. Moje "spostrzeżenia".

- w obudowie jest tylko jeden wentylator i dosyć gorąco jest po wyjeciu z biurka, aczkolwiek w speedfanie najwyzsza temperatura to 65 stopni, więc nie jest to coświelkiego, zaraz jade kupic wentylator na przod obudowy...

- pamięci ram są dwóch firm, jedna kingston 2gb ddr2 1066 mhz a druga corsair 1gb 800mhz, mozliwe ze to od tego ?

- dyski sa RACZEJ sprawne w hdd life jeden ma 89% a drugi 80%

- w nocy nic nie bylo wlaczoen oprocz steama i pobierania darmowej gry, czyli soie wylaczyl na sucho bez stresu


Nie wiem, poprzedni komputer idealnie chodzil przez 6 lat zadnego BSOD, ten ma 2 lata, niby kupiony uzywany i juz tyle zonkow...

sprzęt to :

AMD Phenom 9650
3gb ram (wpisalem wyzej dokladniej)
Gainward Nvidia Geforce 9800GTX+
dysk systemowy WD 120gb drugi 250gb Seagate