Skocz do zawartości


gavar

Rejestracja: 30 sie 2007
OFFLINE Ostatnio: 30 03 2011 23:18
-----

Moje posty

W temacie: Logi - Dwa wirusy Win32:Ramnit-G oraz VBS:ExeDropper-gen jak się ich pozbyć?

30 03 2011 - 22:54

Dopiero znalazłem czas żeby sformatować dysk c i od nowa zainstalować windowsa, udało się i odpalił tryb graficzny Kaspersky Rescue Disc 10, udało się zaznaczyć opcję kasowania wirusów dopieto po przeskanowaniu systemu. Wszystkie wirusy usunął więc problem rozwiązany! Ordynat dziękuje Ci bardzo za pomoc, bez Ciebie by się nie udało, kaspersky jest rewelacyjny, polecam wszystkim! Jeszcze raz ogromne dzięki!

W temacie: Logi - Dwa wirusy Win32:Ramnit-G oraz VBS:ExeDropper-gen jak się ich pozbyć?

25 03 2011 - 05:29

Oczywiście pomyliłem się, chodziło mi o wypalenie "Kaspersky Virus Removal Tool", spróbuje jeszcze użyc Dr. Web CureIt! Jeszcze takie pytanie czy jest możliwość żeby kaspersky zapamiętał wybraną akcję i ją powtarzał bez konieczności każdorazowego ponawiania? Albo żeby najpierw tylko przeskanował a dopiero na koniec wybrać akcję naprawiania dla zaznaczonych plików?

W temacie: Logi - Dwa wirusy Win32:Ramnit-G oraz VBS:ExeDropper-gen jak się ich pozbyć?

25 03 2011 - 03:42

Na obecną chwilę naprawa przebiega nie za dobrze, wypaliłem Kaspersky Virus Removal Tool na płytce i uruchomiłem z niej komputer, tryb graficzny nie chciał się uruchomić więc wszystko wykonywałem w trybie tekstowym. Dałem pełne skanowanie i po odnalezieniu pierwszego wirusa nimnul wybrałem opcję naprawy, przez kilka pierwszych razy musiałem za każdym razem potwierdzać wybraną akcję czyli napraw, a potem kaspersky już sam naprawiał pliki więc pozostawiłem go żeby w ten sposób wszystko naprawił, po jakimś czasie znalazł jednak coś takiego: heur win32: trojan.generic, przy nim nie było opcji "napraw", a jedynie kwarantanna, usuń, lub pomiń, przenosiłem pliki do kwarantanny bo były to tylko pliki z rozszerzeniem *.html. Musiałem jednak za każdym razem potwierdzać wybraną akcję w związku z tym czas znacznie się wydłużył i po dobrej godzinie i 5% przeskanowanego systemu poprostu straciłem cierpliwość i stwierdzam, że w takim tempie będe to robił w nieskończoność, a nie znalazłem nigdzie opcji żeby kaspersky sam automatycznie powtarzał wybraną akcję. W drugim kroku ściągnąłem Kaspersky Virus Removal Tool, jednak ona po przeskanowaniu kilkunastu plików zatrzymuje skanowanie, ale program o dziwo dalej działa. Być może jest to związane z problemem braku miejsca na dysku C, które suckesywnie samoczynnie mi ubywało i na chwilę obecną pozostało go już tylko kilka mega. Próbowałem również uruchomić program combofix z danym skryptem, wszystkie etapy przebiegły poprawnie, błąd nastąpil dopiero w momencie generowania raportu, dysk nagle przestał pracować i komputer się zrestartował więc niestety raportu również nie mam... Co jeszcze da się w moim beznadziejnym przypadku zrobić? Proszę o pomoc.