Skocz do zawartości


freesamen

Rejestracja: 27 sie 2007
OFFLINE Ostatnio: 18 06 2016 20:41
-----

Moje tematy

Windows 7 N - błędy po postawieniu systemu

18 06 2016 - 20:11

Witam,

Kupiłem sobie dysk SSD  i postawiłem od nowa system Windows 7 N, ale od początku mam problemy.

 

Pasek zadań na dole jest nie przezroczysty pod kolor tapety tylko "brzydki" wiem żeby to zmienić trzeba zrobić Indeks Wydajności.

Jednak jak tam chciałem ustalić indeks to pojawił się błąd że go nie wykona, a brzmiał następująco:

"Nie można obliczyć indeksu wydajności systemu Windows dla tego systemu."

Nie można ukończyć żądan ej oceny wydajności. Ten system nie ma wymaganej do obsługi multimediów, aby uruchmić żądaną ocenę wydajności.

 

Dodam że sterowniki do karty GTX 750 były już zainstalowane.

 

Chciałem następnie zrobić aplikacją "Narzędzie wycinanie" jak wygląda ten błąd i zapisać jpga, okazało się że  w tej aplikacji przy zapisywaniu pojawił się kolejny inny błąd tak on wygląda: 2j1vqee.jpg

 

co mam w takim przypadku zrobić?


Komputer sam się wyłącza - co zrobić?

15 06 2016 - 21:40

Witam,

Zaczął mi się dzisiaj pojawiać jakiś problem z komputerem, a mianowicie komputer sam się wyłącza.

Nie mierzyłem czasu ale myślę że dzieje się tak po ok godzinie od włączenia.

 

zainstalowany Window 7  (system stawiany 2 lata temu)

problem nie występował nigdy wcześniej (dopiero dzisiaj),  w dniu dzisiejszym wyłączył się już kilka razy.

Nie jest to przyczyna przegrzewania się czy czegoś takiego, ponieważ wyłączenie nie jest tak że odcina prąd i gaśnie.    Tylko to jest w taki sposób że niezależnie co ja robię (np przeglądam www itd),    i nadchodzi "ten czas"    to wtedy komputer zamyka sobie sam ni stąd ni zowąd wszystkie aplikacje  i zamyka system.

 

Może to być jakiś wirus, lub jakaś aplikacja mogła się sama zainstalować?

Antywirus jest niby Avast.