Skocz do zawartości


Zdjęcie

[forum] Phpbb czy IPB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 30 12 2006 - 22:02

A może to dlatego, że im system jest popularniejszy tym więcej użytkowników ma możliwość wykrycia w nim dziur i uznania go za dziurawy skrypt, a te mniej popularne używane przez mniejszą rzeszę fanów mają mniejszą szansę na wynalezienie uchybień w bezpieczeństwie, bo jest po prostu mniej popularne i mniej osób zwraca na to uwagę.

PhpBB jest dziurawe i muszę to przyznać, ale kto wie czy gdyby IPB był darmowy i więcej osób by go używało to nie wynaleźlibyśmy jeszcze więcej dziur w skrypcie.

BTW: Jestem jak najbardziej zwolennikiem IPB i SMF.


  • 0

#22 Bartfoket

Bartfoket

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 31 12 2006 - 12:47

no i właśnie pioteer o to mi chodziło <_< SMF też jest fajne, ale jak kiedyś dodałem ikonki z IPB to zablokowali mi skrypt :/ Czyli mają kontrolę nad skryptem co nie jest fajne...

  • 0

#23 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 27 03 2007 - 21:56

Im więcej się wynajdzie tym lepiej, bo w następnej wersji już ich nie będzie... IPB płatne czyt. lepsze to jest tak jak z hostingiem nie ma się co zastanawiać tylko wziąść to lepsze :rolleyes:
  • 0

#24 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 28 03 2007 - 19:27

PhpBB by przemo za bardzo obciąża serwer. Ma za dużo nie potrzebnych bajerów. Jeżeli myślisz o zrobieniu forum dla szerszej grupy odbiorców to nie polecam tego skryptu. Wysyła zbyt dużo żądań do serwera. Skrypt raczej dla 'dzieci neo' poszukujących masę bajerów.

Człowieku, testowałeś te forum na ilość zapytań? Prędkość działania? Czy gadasz to co usłyszysz? I nie nazywaj nikogo dzieckiem neo, bo ktoś o wiele inteligentniejszy od Ciebie powiedział kiedyś, że ten kto nazywa innych noobami (lamami, dziećmi neo, itp) sam pewnie jest jeszcze większym noobem (lamom, dzieckiem neo, itp). Więc zastanów się co piszesz.

Nie ma co porównywać. Zdecydowanie IPB. phpBB ma bardzo dużo dziur, a IPB bezpieczne i daje duże możliwości wink.gif

Znasz chociaż PHP? Pokaż mi jedną dziurę którą odkryłeś, albo którą znasz - będziesz miał prawo na takie oceny. Znowu słyszał - rozpowiada.

nie g... prawda tylko tak jest. Im bardziej sławne, tym więcej dziur się wynajdzie !

Wiesz co to exploit? Poszukaj ile ich jest na IPB i ile na phpbb. I wiesz mi, że różnicy zbytniej nie ma. A teraz pomyśl, że są też explioty na prv niedostępne do pewnego czasu dla zwykłych script kiddies.

Co do samego ipb i phpbb by przemo. Żaden z tych skryptów nie jest stu procentowo bezpieczny. Ale nie powiedziałbym, że są pod względem bezpieczeństwa pomiędzy nimi duże różnice. Przede wszystkim phpbb nie jest pisany obiektowo, choć w kwestiach bezpieczeństwa za dużo różnic to nie robi. Za to ipb, w polskiej dystrybucji jest dla mnie na straconej pozycji z podstawowego powodu - prowadzi go grupka nofwarezu co skutkuje wieloma kontrowersjami, ba nawet skandalami z tego co pamiętam.
  • 0

#25 KrzyH

KrzyH

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 29 03 2007 - 08:42

phpBB czy IPB? Oczywiście że IPB to jeden z najlepszych skryptów forum. Tylko że cena jego wynosi 250$ i to jest mankament...
  • 0

#26 DawPi

DawPi

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 06 04 2007 - 02:03

Jaki mankament? Jeśli tworzysz forum z przyszłością ( czyt. nie zniknie za miesiąc, dwa ,trzy ) to tylko na IPB. Wszelakie dodatki, wygląd, funkcjonalność. Pomoc online. No po prostu rewelacja. IPB to moim skromnym zdaniem najdynamiczniej rozwijany skrypt forum, z wieloma możliwościami oraz solidnym zapleczem.
  • 0

#27 michal1-1991

michal1-1991

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 06 04 2007 - 17:35

Ja tam wciąż uważam że warto się zainteresować SMF. Również jest szybko rozwijane itp. Oczywiście przy nowym IPB wymięka, ale jeśli ktoś szuka czegoś darmowego i naprawdę dobrego, to polecam SMF.
  • 0

#28 gluchy8

gluchy8

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 08 2007 - 21:08

polecam IPB, phpBB zasmiecaja tylko siec..
  • 0

#29 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 22 08 2007 - 00:41

A ja polecam zainteresować się powoli phpBB3. Jeśli nic programiści nie zepsują to może z tego wyjść na prawdę ładny skrypt. Ciekawie napisany, w miarę funkcjonalny i ładnie wygląda. Zobaczymy jednak co przyniesie przyszłość.
  • 0

#30 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 22 08 2007 - 10:38

Skrypt ten testowałem już kilka miesięcy temu. W porównaniu z funkcjonalnością poprzedniej wersji phpBB zdawał się być naprawdę dobry. Z tego co jednak zauważyłem wygląd zarówno acp jak i panelu usera jest łudząco podobny do tego co zobaczyć możemy w IPB.
  • 0

#31 masta1234

masta1234

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 02 2008 - 17:55

To tak jakby porównać Windows XP do Debiana.


Że się brzydko wyraże... Respev w [beeep]e byłeś i [beeep] widziałeś. Tyle mam na twoją idiotyczną, wręcz banalną odpowiedź. Chciałeś zabłysnąć jak gwiazdka a to jest po prostu śmiech na sali.

PKP

  • 0

#32 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 21 02 2008 - 17:58

A ty z łaski swojej nie odkopuj tematów z przed pól roku. Leci warn

  • 0

#33 Alpha G1

Alpha G1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 06 2008 - 14:10

A czy jest możliwość importu danych z phpBB?
Robił to ktoś z was?
  • 0

#34 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 06 2008 - 16:10

Ech... temat nieźle odkopany, ale daruję ci...
Jest taka możliwość, bo robi tak wiele for, ale w większości nie zapisują się polskie znaki i na forum powstają "?"
Są jednak dość profesjonalni ludzie, którzy zajmą się taką operacją i na forum pozostawią polskie znaki np. DawPi :confused:
  • 0

#35 Alpha G1

Alpha G1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 06 2008 - 08:27

Ech... temat nieźle odkopany, ale daruję ci...

Ojej ... darujesz mi? Znaczy co ... prawidłowo mam zalożyć nowy temat, bo ten jest "za stary"? ja też ci daruję.

Jest taka możliwość, bo robi tak wiele for, ale w większości nie zapisują się polskie znaki i na forum powstają "?"
Są jednak dość profesjonalni ludzie, którzy zajmą się taką operacją i na forum pozostawią polskie znaki np. DawPi ;)

WYBITNA ODPOWIEDŹ!

Kompletnie nic nie wnosząca do tematu.

A problem z kodowaniem o którym piszesz po prostu nieistnieje, znaczy istnieje ... tylko nie wiem
jak głębokie braki w podstawach trzebaby mieć, żeby się na to natknąć.


A wracając do tematu, bo "łaskawe Ziele" niczego ciekawego nie napisało.

Jakby ktoś szukał, to "znalazłem" swoją odpowiedź tutaj:

http://www.invisionboard.pl/index.php?showforum=13
  • 0

#36 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 13 06 2008 - 19:17

Ojej ... darujesz mi? Znaczy co ... prawidłowo mam zalożyć nowy temat, bo ten jest "za stary"? ja też ci daruję.

Ech.. Nie chcesz, żebym ci darował to nie... 50% dla pana zrzędy...

WYBITNA ODPOWIEDŹ!

Kompletnie nic nie wnosząca do tematu.

Nie? Odpowiedziałem na twoje pytanie czy się da importować bazę ;) Dla pana zrzędy kolejne 20%

A problem z kodowaniem o którym piszesz po prostu nieistnieje, znaczy istnieje ... tylko nie wiem
jak głębokie braki w podstawach trzebaby mieć, żeby się na to natknąć.

Napisałem, że istnieje taki problem i ty napisałeś, że istnieje więc... w czym problem? ;) Pozdrawiam i 20% dla pana zrzędy

A wracając do tematu, bo "łaskawe Ziele" niczego ciekawego nie napisało.

Jakby ktoś szukał, to "znalazłem" swoją odpowiedź tutaj:

http://www.invisionboard.pl/index.php?showforum=13

Brawo zajrzałeś na support IPB.. Tak trudno było zrobić to od początku? nie znam tego skryptu tak jak oni, bo nie siedzę w nim cały czas... A wracając do tematu to Łaskawy Ziele, a nie Łaskawe Ziele.. Niczego ciekawego nie napisałem? Odpowiedziałem na twoje pytania... Że były bez sensu to już nie moja wina ;)

I kolejne 10%, bo nie potrafisz docenić okazanej pomocy.

oo... policzmy 50 + 20 + 20 +10 = 100?
Czyżby Alpha G1 dostała bana? Tak, to prawda! :) Żegnamy :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: IPB IP.Board



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych