Skocz do zawartości


Zdjęcie

forum IPB SEO dodatki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 makensis

makensis

  Naczelny

 • 5 036 postów

Napisano 27 03 2011 - 06:48

Optymalizacja forum IPB bez potrzebnej wiedzy o pozycjonowaniu Dołączona grafika

Bezcenne dodatki do for IPB, bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania forum. Każde forum powinno posiadać: mapę strony w XML zgłoszoną do Google Webmasters, meta tagi opisujące zawartość strony, a także skrypt odpowiedzialny za statystyki odwiedzin.
Lista aplikacji i skryptów:

IP.SEO - dość ciekawy dodatek przede wszystkim dodający meta tagi (keywords i description, opisy tematów i for), mapę strony (raz z pingowaniem, czyli informowaniem Google o nowych stronach na forum) oraz przedstawiający najczęściej wpisywane frazy w wyszukiwarce IPB, popularne tematy i fora, a także frazy z których weszli użytkownicy wyszukiwarki Google. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli nam określić co najbardziej interesuje użytkownika forum. Niestety IP.SEO nie może zastąpić w żaden sposób Google Analytics, które pokazuje szczegółowe statystyki odwiedzin wraz z współczynnikiem porzuceń - czyli stron które nie spełniają wymagań internauty. Uwagi: moduł sitemapy może czasem nie działać poprawnie także zapraszam do skorzystania z osobnej aplikacji do tego celu.

(Pav32) Retrieve Link Titles - super dodatek, który zamienia nam linki wrzucane na forum w postaci surowej na adres www i TITLE pobrany ze strony docelowej.

Minerva Sitemap - aplikacja bezpłatna umożliwia tworzenie mapy stron do 1000 tematów, wersja rozszerzona kosztuje 12$. Skrypt radzi sobie z większością produktów IPS.

Google Analytics - znakomity skrypt pokazujący szereg statystyk odwiedzin witryny. Skrypt montujemy w stopce forum lub podajemy kod użytkownika w ustawieniach aplikacji IP.SEO.

 • 1

#2 makensis

makensis

  Naczelny

 • 5 036 postów

Napisano 19 01 2013 - 21:40

Do IPB 3.4 Polecam:

Lazy Loader - zmienia sposób ładowania obrazków, na dynamiczny spowalniając ładowanie obrazków, których fizycznie nie widzimy na ekranie.
Status Update Group - umożliwia usunięcie widoczności aktualziacji statusów dla niezalogowanych użytkowników z widoku sidebar.
Tags Autocomplete- włącza autouzupełnianie tagów z już obecnych podczas ich wpisywania w nowym temacie. (3$)
Advanced Tags & prefixes - pozwala uzupełnić w starych tematach brakujących tagów na podstawie zapytania o ich zawartość w temacie czy postach.

 • 0

#3 makensis

makensis

  Naczelny

 • 5 036 postów

Napisano 08 10 2013 - 11:19

Mała rzecz, a cieszy - Disable titles truncate to wtyczka, która wyłączy automatyczne przycinanie tytułów po określonej liczbie znaków.

Wygląd posta przed i po włączeniu powyższej opcji:

 

pre_1381223927__link-truncate-ipb-seo.jp • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: IPB IP.BoardUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych