Skocz do zawartości


fishbone

Rejestracja: 15 gru 2009
OFFLINE Ostatnio: 08 03 2010 13:39
-----

Moje tematy

Problem z 2xHDD chyba przez Partition Magic 8

06 03 2010 - 14:49

Witam, problem polega na tym że chciałem sformatować dwa dyski ATA oba 80gb (jeden WDC a drugi Maxtor).

Problem z WDC:
Dysk ten posiadał 3 partycje, nie był mój (pracował na XP) i kiedy został podłączony do mojego komputera (Windows7) jedna partycja nie była widoczna (chodzi o widok w "Mój Komputer") a mianowicie partycja z zainstalowanym XP. Kiedy włączyłem Partition Magica 8 program ten zauważył komplet partycji. Postanowiłem 1 partycje sformatować i pózniej wszystkie połączyć w jedna. Niestety przy koło 100% wywaliło mi ERROR i od tego czasu PM8 pokazuje WDC jako BAD 80gb. W "Mój Komputer" oraz zarządzeniach Dyskami nie był widoczny. Teraz przy włączaniu się Windowsa 7 wraz z podpietym WDC ikona "uruchomianie windows 7" dłuzy sie w nieskonczonosc.

Zaznaczę że PM8 nie działał z Windows 7 dopuki nie dałem mu uruchomiania z trybem XP SP3. Mysle ze to wlasnie ten program mi popsul WDC - Pytanie do panstwa: JAK TO NAPRAWIĆ ??? JAK ODZYSKAĆ DYSK???


Problem z Maxtorem:
Po problemie z WDC odpaliłem Maxtora, tutaj miałem jedną partycję dokładnie 76gb - format przebiegł PM8 wzorowo, problem rozpoczal sie w momencie utworzenia nowej partycji. Chciałem go podzielic na dwie partycje - 36 i 40gb. Przy rozdzielaniu pojawil sie blad.
Od tej chwili mam jedna partcje 32gb, reszta gdzies poprostu zniknela. Przy formacie windosowym XP widoczne jedynie 32gb, przy PM8 to samo, Zarzadzanie dyskuami w W7 pokazuje rowniez 32gb - nie ma nawet reszty obszaru "Unallocated" - szkoda bo z tym bym wiedzial co robic, a tak nie mam pojecia, wyczerpaly mi sie pomysly.

Pytanie: JAK PRZYWROCIC DAWNY ROZMIAR DLA MAXTORA???



Na koniec jeszcze pytanie odnosnie moich dwoch pozostałych HDD, oba pokazuja mi SMART Error, na zadnym nie moge zainstalowac OS'a, moge jedynie przechowywac dane - ale co jakis czas W7 informuje mnie o wykonaniu kopii dyskow poniewaz wychwycil blad krytyczny. Da sie jakos obejsc ten SMART Error???


Bede czesto odwiedzal ten temat wiec moze uda sie szybko problem ten rozwiazac....