Skocz do zawartości


expendable

Rejestracja: 18 lut 2013
OFFLINE Ostatnio: 17 03 2013 12:20
-----

Moje posty

W temacie: budowa nowego kompa do gier za okolo 3500zł

26 02 2013 - 00:15

Mam jeszcze takie pytanie. Ostatnio doszedłem do wniosku że wysuszę swój portfel ale kupię GTX 670. Nie wiem tylko czy opłaca się brać wersję 4GB. Co o tym sądzisz? No i czy w takim przypadku nie będę musiał kupić również mocniejszego zasilacza niż ten 500W?. Z góry dziękuję za odp:)

W temacie: budowa nowego kompa do gier za okolo 3500zł

21 02 2013 - 18:46

No tak, masz rację, mylą mi się te wszystkie firmy i podfirmy;) No ale tak to jest jak człowiek dopiero zaczyna się interesować jakimś tematem hehehe;)
Na to CPU planuję kupić Thermaltake Contac 21. Opcjonalnie myślałem jeszcze nad Thermaltake Contac 16. Ceny tych chłodzeń nie ścinają z nóg a mimo to opinie na ich temat są bardzo pozytywne. Tak czy inaczej lepsze to niż chłodzenie otrzymane od intela wraz z procesorem, które podobno nadaje się jedynie na breloczek;) Po za tym nie mam w planach robić OC przynajmniej do momentu gdy ten zestaw będzie sobie radził na fabrycznych ustawieniach. No i jak już wspominałem nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy na ten temat by się tak bawić. Dla tego wydaje mi się że jak na moje potrzeby takie chłodzenie wystarczy. I tak do obudowy którą mi poleciłeś trzeba będzie dokupić jakieś wentylatory, no ale do której nie trzeba hehehe;) Jeśli masz jakieś uwagi co do tego mojego planowanego chłodzenia to wal śmiało:)

W temacie: budowa nowego kompa do gier za okolo 3500zł

19 02 2013 - 23:48

Po raz kolejny bardzo ci dziękuję za pomoc ''viris33'':)
Zrobię tak, wezmę ten HDD WD Blue 500GB. Jak słusznie zauważyłeś, przyda się tych kilka złotych do SSD. Jeśli zaś chodzi o SSD właśnie, znalazłem Samsunga 840 120GB za 386zł. Tych 8GB różnicy już nie zrobi a cena jak najbardziej zachęca:)
Jeśli chodzi o grafikę to zdecyduję się jednak na tego GTX660TI. Wezmę od GigaByte ponieważ słyszałem że z Sapphire ciężko jest się dogadać odnośnie ewentualnej gwarancji, Oczywiście to tylko zasłyszana informacja lecz jeśli w grę wchodzą spore pieniądze, lepiej nie ryzykować;)
Skoro uważasz że połączenie i5 2500K + Z77 jest jak najbardziej na miejscu to, nie pozostaje mi nic innego jak tylko posłuchać twojej rady (po raz kolejny;))
Ok słowem podsumowania, chciałbym powiedzieć że rozwiałeś wiele moich wątpliwości. Jeśli kiedyś będę miał problem to, już wiem do kogo się zwrócić;)
Jednym słowem ''viris33'' ODPOWIEDNI CZŁOWIEK, NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU:) Bardzo serdecznie ci dziękuję za udzieloną mi pomoc. Pozdrawiam i temat uważam za zamknięty:)

W temacie: budowa nowego kompa do gier za okolo 3500zł

19 02 2013 - 18:14

Dziękuję za radę ''viris33''. Jeszcze nie wiem czy będę się bawił w oc, mam za mało wiedzy na ten temat lecz, może się to zmienić;) Myślę przyszłościowo.
-Co do tego dysku to powiem tak, mam obecnie laptopa i 320 gb dysk. Nie zapełniłem go nawet w połowie więc nie wiem czy w moim przypadku warto jest brać aż tak pojemny dysk jak ten 1TB. Ale dziękuję za uwagę;)
-Dysk ssd faktycznie troszkę mały, poszukam jakiegoś 128gb, chyba starczy;) Czy te dyski z A-Data są dobre? A może polecisz jakąś zaufaną markę?
-Co do obudowy to faktycznie, jej design pozostawia wiele do życzenia. Wybrałem ją z uwagi na stosunek cena / możliwości chłodzenia. Ale ta obudowa którą poleciłeś ''Zalman Z9'' jest o wiele ładniejsza a przy tym również oferuje dobre chłodzenie i nie jest o wiele droższa więc, na nią się zdecyduję:)
-Skoro uważasz że zasilacz 600W to za dużo to również posłucham twojej rady i wezmę tego ''Corsair CX500M''. Tu z kolei zaoszczędzę kilka złotówek co zrekompensuje tą obudowę;)
-Co do grafiki to mam do ciebie pytanie. GTX660TI ma 2GB i 192bit a Radeon7950 ma 3GB i 384bit. Jak to jest że te karty w testech wypadają podobnie a nawet nieco wygrywa GTX? Patrząc na parametry Radeon nie powinien mieć problemów z pokonaniem GTX-a, a jednak... Gdybyś mógł mi to jakoś wyjaśnić, będę wdzięczny;)
-Co byś mi polecił odnośnie ''bazy''? Brać tego I5 2500K + ASRock P69 PRO3 czy może lepiej tego I5 3570 + ASRock Z77 PRO3? Niby ten drugi zestaw wydaje się być bardziej przyszłościowy z uwagi na Ivy Bridge, no ale...;)
Jeszcze raz, bardzo ci dziękuję za wszelką pomoc:)