Skocz do zawartości


epagamer

Rejestracja: 09 sty 2016
OFFLINE Ostatnio: 17 01 2016 21:31
-----

Moje tematy

Wybór DDR4 do lapka - Pytania

14 01 2016 - 21:11

Witam,

Mam lapka ACER VN7-792G, który ma 8GB RAMu, a miejsca na 16GB. I chcę mieć 16GB.

Z racji tego mam dwa pytania:

1. Czy te RAMy (Kingston 8GB 2133MHz HyperX Impact Black CL13 1.2V) byłyby dobrym wyborem? I czy byłyby kompatybilne z tym lapkiem?
2. Czy ma to znaczenie jak po prostu dołoże te nowe 8GB do istniejących 8GB? Czy lepiej np. jakbym kupił 2x te kości Kingstona i całkowicie wymienił RAM w lapku, żeby były takie same 2 kostki?
3. Może polecacie jakieś inne kosci?

Dzięki! 


Czy SSD Samsung 950 PRO M.2 będzie kompatybilny z laptopem Acer VN7-792G?

09 01 2016 - 22:12

Witam, najprawdopodobniej w tym tygodniu kupię laptop Acer VN7-792G w zestawie z dyskiem SSD Samsung 950 Pro M.2 256GB.

Mam trzy pytania:
1. Czy ten SSD będzie kompatybilny z tym laptopem?
2. Czy muszę dokupić coś dodatkowo, żeby ten dysk zamontować?
3. Czy nie będzie problemów z przegrzewaniem się tego dysku? Pytam ze względu na ten temat.

Dzięki!


[Ok. 4000-5000zł] Laptop do programowania, Photoshopa i gier

09 01 2016 - 16:18

Witam forumowicze smile.gif!

Planuję zakup 1szego laptopa, a jest tyle tego na rynku, że nie wiem na co się zdecydować i na co zwracać uwagę.
Wiem, że pomagacie sami od siebie i dlatego że tym się interesujecie, ale mimo to oferuję nagrode 50zł dla osoby której sugestie wybiore.


Szczegóły
 

  • Budżet około 4000zł - 5000zł
  • Rozmiar ekranu 17 cali
  • Musi być możliwość podłączenia drugiego monitora
  • Możliwość podłaczenia naraz własnej klawiatury, myszki (i drugiego monitora) bez używania wszystkich portów
  • Musi być chociaż jeden dysk SSD minimum 250gb, lub nawet lepiej gdyby była możliwość wbudowania własnego (myślę nad kupnem Samsung 850 EVO)
  • Używany będzie głównie do programowania, pracy na Photoshopie (często na dużych plikach) i do gier
  • Dużo ramu (lub możliwość wbudowania) dla Photoshopa i multitaskingu
  • Procesor musi być mocny bo planuję grać na nim w Arme 3, która jest mocno CPUżerna
  • Lepiej bez żadnego systemu
  • Kamera + mikrofon
  • Byłoby fajnie gdyby wyglądał prosto, nie "futurystycznie" lub "gamingowo"



Dzięki!