Skocz do zawartości


Zdjęcie

dziwny komunikat " "WARNING: Your PCI clock is courently set to track the HT bus. If you adjust the clock for the HT bus, the PCI clock change as well. Pleas consult Your motherboard manual to determi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 adasko_1122

adasko_1122

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 31 10 2006 - 19:06

Mam 2 problemy, które chciał bym rozwizać. Komp mi sie restartuje i być moze przyczyną są te 2 problemy.
1.a wiec na samym początku gdy uruchamiam program ntune wyskakuje mi komunikat:
"WARNING: Your PCI clock is courently set to track the HT bus. If you adjust the clock for the HT bus, the PCI clock change as well. Pleas consult Your motherboard manual to determine how to disable this behawior before proceding"
2. drugi problem tkwi w komunikacie który mi się pokazuje gdy wchodze w sprawdzanbie poprawności zainstalowanego sprzętu. Tam w podłączonym dysku wyskakuje taka porada: "Change IDE driver mode from PIO to UDMA mode will increase disk read/write performance" Czy to oznacza, ze mam źle podłączony HDD?

Ludzie pomóżcie bo na innych forach nikt się nie odzywa :D

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 31 10 2006 - 20:07

Pierwszy komunikat informuje, że taktowanie szyny PCI jest na sztywno połączone z taktowaniem FSB, czyli kręcąc procka przez zwiekszenie FSB podnosisz też częstotliwość dla urządzeń pracujących na slotach PCI. Standardowa częstotliwość dla PCI to 33 MHz, niestety dużo urządzeń (zwłaszcza konrolery dysków) nie chce pracować poprawnie z wyższymi ustawieniami. Sprawdź w manualu do twojej płyty głównej czy w BIOSie jest możliwość "rozłączenia" wspólnego taktowania lub zmiany podzielnika tak aby częstotliwość PCI odpowiadała 33 MHz-om.
Drugi komunikat śwaidczy o tym, że dysk twardy pracuje w starym trybie PIO, wejdź w menedżera urządzeń --> kontrolery IDE/ATA/ATAPI i sprawdź jakie jest ustawienie dla nadrzędnego urządzenia na pierwszym kanale (zakładam, że dysk jest na pierwszej taśmie jako master). Zmień w razie potrzeby z "Tryb PIO" na "DMA jeśli dostępne" i zrób restart.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych