Skocz do zawartości


dzabol

Rejestracja: 18 paź 2008
OFFLINE Ostatnio: 01 02 2014 11:16
-----

Moje posty

W temacie: Modernizacja Komputera (Procesor, Płyta Główna, Pamięci Ram)

09 11 2013 - 18:12

Widzę, że zaczyna "grzmieć".... xD

 

Jeśli chodzi o ramy to na bank nie wezmę mniej jak 8GB i co do tego na pewno nie zmienię zdania. Dlaczego ? Po prostu program nie wybrabia przy 4GB i wywala mi jak chce zrobić więcej operacji, nie będę wchodził w szczegóły ... :)

Temat Pamięci Ram uważam za zamknięty :) ewentualnie jakieś dyskusje dotyczące marki i taktowania....

 

Wolę abyśmy się skupili na procesorze i płycie głównej, bo zrobiliście mi już wodę z mózgu xD

Może trochę dużo wymagam ale czy moglibyście w 1 zdaniu powiedzieć dlaczego taki procesor a nie inny.

 

co do OC prawdopodobnie przez kilka mies nie będę kręcił dopiero po jakimś czasie. Chcę mieć tę furtkę abym nie musiał co roku inwestować w sprzęt... ;)

 

 

Procesor INTEL CORE i5-3570K 3.40 GHz, turbo 3.80 GHz, x4/4, 6 MB, 77W, BOX, s-1155 cena 875zł

 

Brakuje ci 100zł na najtańszy z lepszych w tej kasie CPU, za 1127zł

brutus3 to mógł byś powiedzieć jaki jest ten lepszy procek ? 

 

Jeszcze jedno, bez problemu mogę przekroczyć budżet o 200-300 zl. Nie jest powiedziane ze nie może przekroczyć 2000 zł...a i nie wliczajcie przesyłki bo prawdopodobnie będę brał wszystko z morele...

 

Tak się teraz zastanawiam, moglibyście od razu zaproponować kartę graficzną do 1000zl (+/- 200zł ), może uda mi się uskrobać gdzieś 1k xD a jak nie to będę przynajmniej wiedział w co zainwestować za te 2 mies... :)


W temacie: Modernizacja Komputera (Procesor, Płyta Główna, Pamięci Ram)

07 11 2013 - 22:08

a grafika gdzie? 

Grafika będzie w styczniu, jak wcześniej wspominałem :) Wtedy mam zamiar na zainwestowanie 1k na grafikę.... W tym momencie nie jest ona dla mnie priorytetem bo przez te 2 mies w zupełności mi wystarczy obecna. 

 

 

Pisałem ci nie stosuj pamięci w podziale na dwia pakiety bo ci podzieli tak że zamiast mieć 800MHz będziesz miał 400MHz.

ok. zastosuje 1 kostkę 8 GB ale i tak w niedalekiej przyszłości będę rozbudowywał do 16 GB i wtedy pojawi się ten sam problem... Jakieś sugestie ?

 

 

druga sprawa...że to gówniany wybór jak to na boxie osiaga 95* a na macho ledwością na stocku do 75* a max dla 22nm jest 63*... chyba, ze sobie "naprawisz" IHS...to ok... 

Nie bardzo wiedziałem o co ci wcześniej chodziło, ale znalazłem teraz chwilkę czasu i poczytałem o tym procku, masz racje intel odwalił trochę kaszane przy produkcji tego procka...

 

Tobie wystarczy to Procesor INTEL CORE i3-4340  3.60 GHz, x2/4, 4 MB, 65W, HD 4600, BOX, s-1150  cena 579zł

Jest sens cofać się do i3 ?? Jeszcze raz dodam, że na pewno za jakiś czas procesor będzie kręcony no i ze komp nie będzie używany tylko do CAD-owskich programów, człowiek nie samą pracą żyje musi się od czasu do czasu zrelaksować przed jakąś grą (Komp będzie stał u mnie w mieszkaniu bo pracuję zdalnie... :)


W temacie: Modernizacja Komputera (Procesor, Płyta Główna, Pamięci Ram)

07 11 2013 - 13:58

Co powiedzie na taki zestaw (Wszelkie sugestie dotyczące zmian mile widziane :) )

 

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL ---------------855 zł
Płyta główna ASRock Z87 EXTREME3 ------------------------------------------------452 zł
Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) ----------299 zł
Zasilacz Corsair CP-9020048-EU -------------------------------------------------------238 zł
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 ---------------------------------159 zł
Obudowa Zalman Z3 PLUS --------------------------------------------------------------159 zł

                                                                                                                       2162 zł


W temacie: Modernizacja Komputera (Procesor, Płyta Główna, Pamięci Ram)

06 11 2013 - 13:21

@up nic nie ma do SB ale nie widzę powodu aby kupować za 1200zł stare i7 skoro tyle samo kosztuje 4770K... Ogólnie nie widzę sensu kupna i7 tutaj. W CADzie podkręcony i5 sobie poradzi.

Odnośnie CADowskich programów to przez 99% czasu używam CATI v5 AutoCADa sporadycznie.

Odnośnie i7 to w jakim wypadku opłaca się ją kupować ? Bo kilku znajomych mówiło mi ze i7 4770K śmiga aż miło, a ja za bardzo jestem z tym wszystkim teraz do tyłu aby oceniać....

 

Oczywiście zmieniając kompa chce aby przez minimum 2 lata swobodnie można było pograć w gry :) Karta graficzna w tym momencie nie jest dla mnie najważniejsza do nowego roku nie widzę przeszkód aby działać na starej, a później dokupię coś z wyższej półki, a i zapomniałem wcześniej dodać ze w przyszłym roku mam zamiar dokupić jeszcze jakiś dysk SSD tak więc przydało by się aby płyta miała minimum 4 wejścia SATA (mam 2 HDD na SATA (2 różne, nie będzie na RAID) do tego nagrywarkę)

 

 

zasilacz też do wymiany... 360w na v12? no wybacz...

Jestem również skłonny aby nadszarpnąć budżet i kupić zasilacz skoro się nie nadaje :) oczywiście muszę liczyć się z tym że pozostaje mi dokupienie obudowy i chłodzenia (z polecanych zestawów Thermalright Macho HR-02)

 :)