Skocz do zawartości


Zdjęcie

drukarka do zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ClaireDeLune

ClaireDeLune

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 27 11 2009 - 14:46

witam, chciałam się poradzić w sprawie takiego oto HP DeskJet D1560, mianowicie potrzebuję niedrogiej drukarki atramentowej do wydruku zdjęć i znajomy polecił mi właśnie tego HPka, ale dla pewności wolałam jeszcze Was zapytać. podobno jakościowo dobrze drukuje kolory, tylko nie wiem jak to później będzie z tuszami, bo HP ma generalnie dość drogie, orientujecie się??

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 27 11 2009 - 15:14

Tusz zawsze można napełnić. Zestaw do napełniana kosztuje około 50zł w zależności od tonera, a starcza na jakieś 5 razy.

  • 0

#3 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 27 11 2009 - 17:17

HP nie jest tanim rozwiązaniem w drukowniu. Epson lub Canon bedzie dobrym wyborem.
  • 0

#4 Pantagruer

Pantagruer

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 01 2010 - 14:51

Ale jakość wydruku na HP jest znacznie wyższa. Można dokładnie, kupić sobie zamiennik, jego cena jest niższa niż oryginału. Czy ja wiem zresztą czy HP jest znacznie droższe w eksploatacji? Tanie zamienniki i oryginałki też mają na doktortusz.pl.
  • 0

#5 kolec

kolec

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 17 01 2010 - 00:50

Wspomniana wyższość najprostszego modelu dedykowanego do prostych domowych zastosowań nad drukarkami dedykowanymi głównie do wydruku fotografii budzi we mnie szereg wątpliwości i każe mi się zastanowić nad moimi dotychczasowymi doświadczeniami z wydrukiem fotografii.
Czy nie wolisz zwrócić jednak uwagi na coś dedykowanego do wydruku zdjęć? Polecam rozglądnąć się za jakąś drukarką foto taką jak np. Epson P50. Drukarka kosztuje ok 300 zł http://www.ceneo.pl/2529056 To co ją wyróżnia to 6-cio barwny system wydruku. W przeciwieństwie do standardowego 4-ro barwnego wydruk z użyciem większej ilości kolorów daje znakomite efekty w postaci możliwości uzyskania dużo szerszej gamy barw na wydrukach. Każdy kolor jest w osobnym kartridżu przez co wymienia się tylko zużyty kolor (poprawia to znacznie ekonomikę).
Wspomniano tu o używaniu zamienników. Trochę w życiu podrukowałem, również zdjęć i muszę przyznać że nie spotkałem jeszcze zamienników które dorównywałyby jakością dobrym oryginalnym tuszom. Szczególnie dotyczy to wydruku zdjęć gdzie liczy się nie tylko jakość ale i również trwałość wydruków.
http://www.fotografuj.pl/News/Stylus_Photo_P50_nowa_drukarka_fotograficzna_Epsona/id/3106

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych