Skocz do zawartości


doman18

Rejestracja: 15 sty 2016
OFFLINE Ostatnio: 19 01 2016 10:44
-----

Moje posty

W temacie: Poradniki komputerowe-Jak zastąpić Microsoft-a Word-a innym darmowym programem

19 01 2016 - 10:44

 

 

Libre Office to tylko kontynuacja projektu OpenOffice. Oryginalni założyciele się rozeszli i pokłócili o prawa do nazwy wiec powstała nowa nazwa. Osobiście nie używam OO ani LO bo są wykonane w Javie, a jak wiadomo ten syf tylko tragicznie zamula system i ma dziury. Jesli ktoś chce alternatywy to tylko darmowy program WORKS. Ktoś go jeszcze pamieta? 

 

Po pierwsze Javove zamulanie było bolesne kilka lat temu, na dzisiejszych maszynkach z minimum 2gb już nie jest to takie istotne. Po drugie Works to jest paradoks. Niby od microsoftu a nie tylko nie umie zapisywać formatu .doc (nie wspominając o .docx) ale nawet nie potrafi ich poprawnie otwierać. Jeden prosty wykres, jedna tabelka i Works już robi z tego kaszę. Ten sam dokument otwarty w Libre/Open choć nie wygląda idealnie tak jak oryginał (marginesy, interlinie i inne pierdółki mogą być inne) ale ogólnie rozkład jest ten sam. Opensourcowy program lepiej otwiera pliki .doc niż produkt firmy która ten format wprowadziła. Śmieszne? W środowisku szkolno-uczelnianym gdzie ciągle ludzie przerzucają się docami takie śmieszne nie jest.


W temacie: Jak system korzysta z pliku wymiany na kilku dyskach?

18 01 2016 - 10:46

Windows 7 Professional

 

Próbowałem jeszcze z Imgdiskiem i Radeon Ramdiskiem. Ten pierwszy w ogóle nie tworzył partycji przy starcie, mimo że  wpis w harmonogramie zadań wydaje się być dobrze zrobiony. Radeon też nie działał ale z restartami. Po wyłączeniu i włączeniu komputera zadziałał - dziwne. Może Softsonic też by zadziałał gdyby nie restartować tylko wyłączyć i włączyć komputer?


W temacie: Jak system korzysta z pliku wymiany na kilku dyskach?

15 01 2016 - 15:39

Tak, jest to wymóg spowodowany starym Photoshopem - maksymalnie alokuje 1,7GB ramu (można ustawić w opcjach) mimo że mam 8GB. Po zapełnieniu od razu leci do swapa co jest ogromnie upierdliwe przy pracy z plikami zajmującymi 3-4GB w pamięci RAM.

 

W tej chwili szukam darmowego ramdisku bo softperfect nie działa z plikiem wymiany - chyba za późno się ładuje bo dostaję komunikat że windows nie mógł utworzyć pliku i zrobił domyślny na C.