Skocz do zawartości


docik

Rejestracja: 03 lis 2007
OFFLINE Ostatnio: 12 02 2008 19:04
-----

Moje posty

W temacie: Komputer się nie uruchamia/zawiesza

10 11 2007 - 10:37

Witam! Okazało się, że proc jest uszkodzony:[ (przegrzał się bo od dołu pod jądrem laminat ma ciemniejszy kolor i rdzeń lekko ukruszony):/ Dziękuje za pomoc.

W temacie: Komputer się nie uruchamia/zawiesza

06 11 2007 - 16:36

Już wszystko sprawdzałem, grafika 100%, pamięć kupiłem nową, płytka chodzi z Thunderbirdem 1200, tylko jeszcze cpu do sprawdzenia. Coraz bardziej się obawiam, że to jednak jego wina. Jak wróce od kumpla to napiszę czy to wina proca. Dzięki za pomoc.

W temacie: Komputer się nie uruchamia/zawiesza

06 11 2007 - 16:17

Płyta obsługuje proca, a poza tym wcześniej razem z nim działała (części używane kupione w zestawie), biosa już resetowałem, fsb też ustawiałem (133) i nic:/ Dzisiaj idę do kumpla sprawdzić proc i będę wiedział na 100pro.

W temacie: Komputer się nie uruchamia/zawiesza

03 11 2007 - 22:23

No właśnie przed chwilą zasilacz sprawdzałem, grafika też sprawdzana, płyta i pamięć odpaliła na fsb 100 mhz na moim starym procku Athlon Thunderbird 1200MHz. Z tego wszystkiego wynika, że nowy procek jest uszkodzony?!?! Zostałem zapewniony przez sprzedającego na 1000% że jest sprawny, nie widać przepaleń ani ukruszeń, wizualnie jest ok. Proszę o pomoc bo teraz jestem w kropce:/ Będę wdzięczny za każdą radę.

W temacie: Komputer się nie uruchamia/zawiesza

03 11 2007 - 16:40

Witam! Ostatnio nabyłem podzespoły tj. ATI Radeon 9550 256mb, DDR Kingstone 512mb, mobo Mercury Kobian KOB KT400 FDSX V1.0, proc AMD Athlon XP 2400+ 2GHz i hdd Maxtor DiamondMax10 160GB. Poskładałem to wszystko w całość i... nie działa!?!?!? I na dodatek nie wiem dlaczego (żeby było oczywiste, to nie pierwszy komputer jaki złożyłem:]). Komp odpala, ale nie ma obrazu i ku memu zdziwieniu nie wydaje żadnych dźwięków z głośnika biosowego. Tylko raz, jak włożyłem pożyczoną pamięć typu ECC to zaczął piszczeć (jeden ciągły, długi dźwięk). Po wyjęciu pamięci ECC i włożeniu spowrotem zwykłej pamięci nadal brak jakichkolwiek odgłosów. Z tego co wyczytałem w necie komputer powinien wydać jakiś dźwięk podczas uruchamiania:
BIOS AWARD i PHOENIX AWARD

1 krótki - wszystko w porządku.
1 długi - błąd pamięci
1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej
1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak
Powtarzający - błąd pamięci RAM
Zmienny niski i wysoki - błąd procesora
Podczas pracy komputera – przegrzanie procesora

Może ktoś wie gdzie leży problem?? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiem!!