Skocz do zawartości


destro7

Rejestracja: 12 paź 2008
OFFLINE Ostatnio: 03 09 2013 19:18
-----

Moje tematy

Problem przy przenoszeniu systemu z HDD na SSD

03 09 2013 - 19:20

Mam problem przy przenoszeniu systemu. Posiadam lapka Dell Inspiron 7720 z Win7 HP x64. Dysk standardowy to HDD 1 TB. Dodatkowo zakupiłem dysk SSD Samsung 840 Pro 128GB. Dysk HDD z pierwszego slota na dyski w lapku przełożyłem do drugiego slota, a dysk SSD wstawiłem w miejscu HDD. Zrobiłem kopię bezpieczeństwa programem Dell DataSafe Local Backup, którą nagrałem na pena.

Gdy odpalam kompa to wiadomo, pojawia się ekran startowy Della, a później komunikat, że nie znaleziono systemu. No ale to proste, ponieważ na pierwszego slota włożyłem nowy dysk SSD, który systemu nie ma. Jeżeli klikne wtedy jakiś klawisz to odpala się ekran odzyskiwania systemu dellowskiego programu(patrz wyżej) z pena albo w ekranie ustawiania kolejności bootowania ustawie, żeby odpalił plik z pena to również odpala się to samo. Przechodzę przez tego kreatora odzyskiwania systemu, no i rzeczywiście włącza się najpierw formatowanie a później instalowanie systemu tylko, że to wszystko się dzieje na dysku HDD, a nie SSD. I tu mój problem. Nie wiem jak to zrobić, żeby kopie systemu fabrycznego postawić na dysku SSD. W tym kreatorze o którym przed chwilą pisałem nie ma żadnej opcji wyboru na którym dysku to instalować ani nic w ten deseń. Przy nagrywaniu kopii była opcja, że można ją nagrać na penie (co wybrałem) lub na płytach DVD, których niestety nie miałem na stanie. Może to mieć jakiś wpływ na jakim nośniku to nagrałem?

Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem już co mogę jeszczę zrobić. Z góry dzięki.

 


Kilka pytań o SSD i HDD

18 08 2013 - 10:22

Witam

Chcę kupić dysk SSD jako dysk systemowy do swojego lapka, a dysk HDD przeznaczyć jako magazyn danych. I mam w związku z tym kilka pytań:

1. Dysk HDD był od nowości w lapku, na nim był zainstalowany Win7 i ukryta partycja Recovery z systemem. Zgrałem obraz systemu na pendriva i mam takie pytanie, czy gdy zainstaluję dysk SSD i wgram na niego Win7 z pena, to czy trzeba formatować dysk HDD? Czy może być taka sytuacja, że na obydwu dyskach będzie zainstalowany Windows i tylko w biosie ustawie kolejność z którego dysku ma być odpalany?

2. Gdy na dysku SSD zainstaluje antywirusa to czy będzie on kontrolował obydwa dyski (SSD i HDD) czy tylko dysk na którym jest zainstalowany(tu SSD)?

3. Wiele słyszałem o żywotności dysków SSD i mam jeszcze pytanko czy oprócz systemu na SSD można jeszcze instalować najczęściej używane programy typu antywirus, przeglądarka i takie tam oraz takie które często się odwołują do swoich plików, przy pracy których znaczenie ma szybkość odczytu i zapisu danych na dysku?

Dzięki za odpowiedzi