Skocz do zawartości


dejv667

Rejestracja: 04 gru 2009
OFFLINE Ostatnio: 02 02 2010 10:16
-----

Moje posty

W temacie: Brak wykorzystania pelnej szybkosci lacza

02 02 2010 - 10:17

12/8 = 1,5 = Czyli prędkość downloadu prawidłowa :D

Dzieki wielkie za wyjasnienie mi sytuacji :E

W temacie: Gry Wszechczasów

10 01 2010 - 21:18

To wszystko strasznie młode tytuły. Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, ze w sporej części na tytuł "gry wszech czasów" zasługują tytuły, które graficznie wyglądają świetnie a dopiero potem są grywalne. Niestety, wiele nowych tytułów grywalnoscia ustępuje "dziadkom". Owszem, nadrabiają grafika itd, ale jakoś rzadko potrafią przykuć do monitora tak skutecznie jak gry sprzed 10 lat.

Moim zdaniem w takim wątku powinno się wymienić tytuły takie jak:
Duke Nukem 3D - za doskonały klimat i humor i spora grywalność.
Unreal - w czasach gdy ta gra miała swoja premierę nie moglem się od niej oderwać. Wspaniała (jak na tamte czasy) grafika, wciągająca fabula (jak na shooter) i świetna muzyka. Do tej pory stoi na mojej polce.
Quake 2 - liniowa, pozbawiona wciągającej fabuły, ale równocześnie grywalna i dająca frajdę. To chyba dzięki niej 3Dfx sprzedał wtedy aż tyle produktów :D Grafika jak na tamte czasy była miażdżąca, chociaż ja wolałem ta z Unreal.
Jak dla mnie to są shootery łapiące się pod tytuł "gier wszech czasów".
Z innych gier wartych uwagi to na pewno:
Aliens vs Predator 1/2 - za super klimat i wciągającą fabule (tak rzadka w tym gatunku).

Z innych gatunków bardzo dobrze wspominam Baldur's Gate. Wspaniała gra w która każdy miłośnik gatunku powinien zagrać. Podobnie jest z Fallout. To klasyk pierwszej wielkości. Warto tez pamiętać o Diablo. Co prawda pierwsza cześć w trybie single potrafiła nużyc i na dłuższą metę nudziła to jednak była niesamowicie grywalna. Druga cześć była moim zdaniem lepsza, głownie dzięki świetnym cut-scenkom wciągającym gracza w opowiadana historie.

Z gier samochodowych trzeba pamiętać o NFS. Ja najlepiej wspominam NFS3SE (za świetne filmowe wstawki) i NFS: PU (za całokształt). Późniejsze części (w tym wszelkiej maści Under i MW) uważam za tytuły sporo gorsze.

Na marginesie, ciekawe jak by wyglądał taki plebiscyt gdyby popatrzeć na wyniki przez pryzmat wieku glosujących.