Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy warto inwestowac w kilkuletniego kompa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasztan

kasztan

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 06 2007 - 21:52

Witam mam taki sprzęt:

Typ procesora: AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+
Nazwa płyty głównej: Soltek SL-75FRN2 / NV400-64 / NV400-L64
Mikroukład płyty głównej: nVIDIA nForce2 Ultra 400
Pamięć fizyczna: 256 MB (PC3200 DDR SDRAM) - twinmos na kościach twinmosa ;) i dodatkowo w drodze 2*512 twinmos ddr (na kościach m-teca)
Taktowanie pamięci: 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)
Karta graficzna: Gigabyte Radeon 9550
Nazwa kodowa procesora graficznego RV350 (AGP 8x 1002 / 4153, Rev 00)


Już od dawna myślałem o instalacji chłodzenia wodnego, chciałbym żeby było ciche, wydajne, a dodatkowo tanie ;) Dodatkowo wiem, że mój sprzęt jest w miarę niezły do podkręcania (radeon 9550, barton 2500+, nForce2 Ultra 400, twinmosy m-teca).
  • Czy warto jest zakładać rozbudowane WC, czy może lepiej porządne wiatraczki?
  • Wielkimi krokami nadciąga Wiedźmin cd-projecta - chciałbym poświęcić na nią kilkadziesiąt godzin ;). Jesteście w stanie wyprorokować, czy po generalnym OC będzie można jakoś normalnie pograć i cieszyć się dobrą grafą (wiedzmin bedzie na tym samym enginie co NWN2)?
  • Czy do podkręcenia musiałbym się zaopatrzyć w osobny zasilacz (aktualnie mam porządnego chiefteca 350 z tego co pamiętam).
  • Jesteście w stanie podać przybliżony koszt jakiejś tanio popularnej instalacji WC (blok na procka, chłodzenie karty graficznej, ew. wymonotowanie wiatraczkow z zasilacza chiefteca jeśli ten sie nadaje, itepe itede) - w 400 zł da się zmieścić?
  • Czy 2 kości twinmosa m-teca 512 w dualu + 256 twinmosa będą pięknie kompatybilne? wszystkie cl 2.5
dużo pytań, oczywiście nie oczekuje szczegółowych odpowiedzi, narazie chcę tylko wybadać temat, czy warto się za to zabierać. Jeśli decyzja zapadnie to zacznę poświęcać więcej czasu, wybiorę WC, nauczę się podkręcać...

odpowiedź na każde pytanie będzie pomocna, dzięki ;)

  • 0

#2 cuba1986pl

cuba1986pl

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 08 06 2007 - 23:51

Ja bym nie inswestował kasy ... Najnowsze gry wymagają nowocześniejszych proców, co najmniej 1 GB RAMu i odpowiednią grafę. Zresztą nie napisałeś, jaki masz zasilacz - jeśli to Codegen / Tracer / Megabajt itp, to ciesz się, że komp jeszcze chodzi :D

Aha - luknij w jakim stanie są kondesatory płyty głównej, bo Soltek jest pod tym względem do bani (wiem, bo sam miałem taki problem)

Nawet foty zapodam:

Dołączona grafika --- Dołączona grafika --- Dołączona grafika --- Dołączona grafika

:D

-------
Pozdrawiam

  • 0

#3 kasztan

kasztan

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 06 2007 - 09:49

- kondensatory jak narazie w stanie idealnym ;) może dlatego ze nie podkrecalem nic jeszcze
- 1 gb ramu jest w drodze, a nowego kompa jeszcze co najmniej 2 lata nie kupie
- zasilacz napisałem, że chieftec 350 ztcp i dualfan jeszcze ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych