Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy to są artefakty?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amon

Amon

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 13 04 2007 - 16:56

Witam..
mam laptopa ASUS A6RP AP002H
od jakiegoś czasu w miejsce białego koloru "wyłazi" mi na ekran kolor 'cyan' (i miga - efekt robaczków)..
czy to nazywane jest artefaktami..? jaka jest tego przyczyna??
dodam że to nie jedyny problem tego laptopa (mój).. dość często pojawiają się także błędy STOP (m.in. atapi.sys, win32k.sys, Ntfs.sys itp...) czy może to mieć jakiś związek?

załączam fotki:
pp.jpg pasek.jpg onet.jpg
onet_ok.jpg

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 13 04 2007 - 18:14

Hm. RAczej artefakty to co innego... http://pl.wikipedia.org/wiki/Artefakt_%28informatyka%29 . Nie ma takiego pojęcia w stosunku do wad, które prezentujesz na zdjęciach.
Muszę przyznać, że masz fatalny monitor (ekran). Napisz jeszcze: w jakiej rozdzielczości masz ustawiony monitor? Jakie odświeżanie? Oraz w jakiej palecie kolorów (32 bit, 24 bit, 16 bit, inne)?

  • 0

#3 Amon

Amon

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 13 04 2007 - 18:32

Hm. RAczej artefakty to co innego... http://pl.wikipedia.org/wiki/Artefakt_%28informatyka%29 . Nie ma takiego pojęcia w stosunku do wad, które prezentujesz na zdjęciach.
Muszę przyznać, że masz fatalny monitor (ekran). Napisz jeszcze: w jakiej rozdzielczości masz ustawiony monitor? Jakie odświeżanie? Oraz w jakiej palecie kolorów (32 bit, 24 bit, 16 bit, inne)?


1280x800px
odświeżanie 60Hz (to jest laptop więc więcej się nie da)
32bity

ale te parametry nie mają wpływu na tą wadę.. dodam że kolory wyłażą okresowo tj. raz jest dobrze a raz źle.. dzisiaj oglądam je przez cały dzień, a ostatnio pojawiły się jakiś miesiąc temu..
czy ma ktoś jeszcze pomysły czym to może być spowodowane..?
  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 14 04 2007 - 12:46

Miałem, kiedyś monitor CRT, który gubił jeden kolor. Walnięcie pięchą w obudowę likwidowało problem. Ale w laptopa nie walniesz... Może u Ciebie też "ucieka" jeden kolor?
  • 0

#5 Amon

Amon

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 13 08 2007 - 19:16

...Muszę przyznać, że masz fatalny monitor (ekran)...


to nie była wina matrycy.. miałem wadliwą płytę główną i stąd również pojawiały się te nieszczęsne błedy STOP.. wysłałem do serwisu i wymienili mi płytę.. dodam, że wymienili mi nawet porysowaną już obudowę matrycy :P teraz z czystym sumieniem mogę polecić ASUSa :rolleyes:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych