Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy Bóg interesuje się światem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielony777

zielony777

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 09 2010 - 12:39

Zacznę poważny temat i mam nadzieję na odzew z waszej strony. Mianowicie interesują mnie wasze opinie o tym czy Bóg interesuje się światem czy po prostu stworzył go i nie ingeruje w to co się dzieje na świecie? Czy kataklizmy, katastrofy, ale też to co robimy w codziennym życiu - czy tym kieruje ręka boska? Szukałam informacji na ten temat i np. na stronie http://www.naturaswiata.pl/index.php?lng=1&mod=view_lists&id=14 autor udowadnia, że Bóg opiekuje się człowiekiem i robi to z miłości. Ja osobiście w tą wersję wierzę, ale z drugiej strony skoro Bóg kocha człowieka to dlaczego zsyła na niego cierpienie? A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 09 2010 - 13:40

Moje zdanie jest takie, że nie ma Boga.. Może niech inni bardziej obcykani w temacie się wypowiedzą.

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 09 2010 - 13:44

Sprawa z bogiem jest taka jak ze swiętym mikołajem, bajeczka wpychana dzieciom, tyle że tu też do bajki dochodzą dorośli.
  • 0

#4 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 10 09 2010 - 14:04

Mi się wydaje, że Bóg tylko do połowy pomaga. Pan Bóg nie zajmuje się (wzorując na moim przykładzie)tym, że się nie uczą niektóre osoby. Po prostu, zostawia ich na pastwę losu. Od wczoraj tak mam, że jak się zaczęła lekcja to ja już myślę, żeby ona się już skończyła. Czy to nie dziwne? A jednak niektóre osoby też zapewne tak przynudzają, słabo się uczą, albo wcale. Ja mam się uczyć dobrze, ale w tym tygodniu nic się prawie nie uczyłam jeszcze, z wyjątkiem matematyki, która jest moją piętą achillesową. Bóg powinien mi to wybaczyć. Za tydzień wezmę się do roboty, bo będą już pytać się na ocenę. No, ale mi się wydaje, że Bóg i tak mnie zostawiłby całkiem. Bóg pozwala przejść do następnej klasy osobie która pali i która rozrabiała w poprzedniej klasie i miała jedną jedynkę na koniec roku. Bóg jest trochę niesprawiedliwy w takim razie skoro tak się sprawy mają.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 09 2010 - 14:06

Dołączona grafika
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 09 2010 - 14:08

przejść do następnej klasy osobie która pali



Co to ma do rzeczy ? To w gimnazjum zaczyna sie palić, co najlepsze, nikt z tym nic nie robi, w gimnazjum do którego chodziłem, miejsce na spalenie było pod pokojem nauczycielskim, i co ? nic.
(Nie mówie że to źle, ale palenie = zdanie, nie są sobie równe.)
  • 0

#7 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 10 09 2010 - 16:42

autor udowadnia, że Bóg opiekuje się człowiekiem i robi to z miłości. Ja osobiście w tą wersję wierzę, ale z drugiej strony skoro Bóg kocha człowieka to dlaczego zsyła na niego cierpienie? A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

To samolubne ze strony pana Bogusia, nieprawdaż? Niby kocha i jest wszechwiedzący. Po chwili jednak sprawdza swoich wiernych czy na pewno są mu oddani. A przecież jest wszechwiedzący, dlaczego więc sprawdza?

Perfidnie się zareklamuję, ale napisałem kiedyś na ten temat szerszą wypowiedź:
http://blog.adrian.ipns.pl/bog-cie-kocha-frajerze/
  • 0

#8 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 10 09 2010 - 18:17

Moje zdanie jest takie: Boga nie ma , bo jeśli by istniał nie dopuściłby do cierpienia tylu milionów ludzi. A kościół to jedna wielka maszynka do robienia pieniędzy.

Użytkownik jackass edytował ten post 10 09 2010 - 18:18

  • 0

#9 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 10 09 2010 - 20:18

Boga nie ma.

Religie zostały wymyślone przez ludzi. Kościoły to maszynki do robienia pieniędzy.
Nie obrażając nikogo: Kościół katolicki jest najbardziej zakłamanym z kościołów. Więcej w nim sprzeczności niż "słusznego postępowania".

plus - fajny tekst i ogólnie fajny blog :plus:
  • 0

#10 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 10 09 2010 - 20:42

Masz racje motyx.... większa wiara nawet w sektach jest niż u nas.
  • 0

#11 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 10 09 2010 - 21:45

Ja też bym do ciebie powiedziała #plus: Nadstaw policzek i dalej nie piszę, bo byłam dopiero co u komunii.
No cóż.... Ja na razie wierzę w Boga, a w wakacje ponownie od niego odpocznę.

Użytkownik Jochnka edytował ten post 10 09 2010 - 21:46

  • 0

#12 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 10 09 2010 - 22:49

hipokrytka

  • 0

#13 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 10 09 2010 - 23:19

Osobiście niespecjalnie wierze, ale wiara innych jakoś nie specjalnie mnie interesuje. Jak im się podoba i nie robią nic złego, a w dodatku daje im to spokój psychiczny... to czemu nie?
  • 0

#14 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 09 2010 - 23:36

A ja powiem tyle.. Gońcie jeża! idźcie leżeć krzyżem :plus:
Bóg odpuści Wasze grzechy!

Użytkownik Celdur edytował ten post 10 09 2010 - 23:36

  • 0

#15 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 10 09 2010 - 23:36

Jarochna przedstawia stan ciemnoty umysłowej wpojonej jej przez rodziców - tak właśnie została nauczona, nie należy jej za to winić .
kiedyś widziałem świetny obraz
kobieta z głową rozjechaną przez tira a na szyi miała krzyżyk , i podpis : gdzie jest twoja boga teraz ?
poniekąd kontrowersyjny dawał do myślenia
cóż jeśli zdarzy się wam zobaczyć manuskrypt z ludzką krwią napisanym zdaniem : boga nie ma to to także ma jakąś nazwę nie pamiętam jednak jaką
  • 0

#16 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 09 2010 - 23:38

Na patelni ukazał mi się wizerunek Jezuna! Nigdy już jej nie umyję..
Kto czytał.. ten wie..
  • 0

#17 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 11 09 2010 - 11:39

No cóż.... Ja na razie wierzę w Boga, a w wakacje ponownie od niego odpocznę.

Mam nadzieję że rozumiesz to w co w ogóle chciałabyś wierzyć. :plus:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych