Skocz do zawartości


czupryn

Rejestracja: 03 lut 2016
OFFLINE Ostatnio: 11 06 2016 19:51
-----

Moje tematy

GTX 560 - Artefakt podczas instalacji/dezinstalacji sterowników

09 06 2016 - 11:25

Otóż ostatnio postanowiłem zainstalować najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej. W czasie instalacji wyskoczył mi właśnie artefakt taki jak na filmiku, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to coś aż tak złego.
Dopiero po 2-3 dniach gry zwróciłem uwagę, że FPSy w grze szybko zaczynają skakać i od 300 skacze mi do 180, a nawet i do 130, przez co sami wiecie, że nie gra się aż tak przyjemnie. Przed instalacją nie było żadnego problemu.
Postanowiłem odinstalować sterowniki, przy dezinstalacji artefakt wyskoczył ponownie, zrestartowałem komputer i ogólnie wszystko działa. Zainstalowałem najnowsze ze strony NVIDII i to samo.
Czy ma ktoś pojęcie co się może dziać, czego to jest wina? Czy sterowników, czy karta graficzna jest popsuta?

 

Artefakt widoczny jest w 1:20, wtedy to system, sterownik bądź coś resetuje ustawienia graficzne do zera (czyli kontrasty itp, wcześniej normalnie działało, jeszcze z miesiąc temu), a teraz jest czarny ekran, a potem artefakt i muszę zresetować komputer żeby zadziałało cokolwiek. Niby działa, niby sterownik jest zainstalowany, ale mam ten problem z FPSami.


GTX 560 - Artefakt podczas instalacji/dezinstalacji sterowników

09 06 2016 - 11:25

Prosiłbym o usunięcie tematu, jako iż przez jakiś błąd temat pojawił się dwa razy. Najmocniej przepraszam.


Prawidłowa wartość CPU VCORE

07 06 2016 - 14:57

Witam serdecznie, chciałbym się spytać kogoś doświadczonego jaka jest optymalna i właściwa wartość CPU VCORE.

W HW Monitor napięcie skacze od 0.048 do ponad 1.1 w czasie kiedy w sumie nic nie robię, patrzę się tylko na programik.
W Biosie napięcie jest na poziomie 1.016 i 1.024. 
W CPU-Z, przy obciążeniu jest około 1.14
W OCCT, przy obciążeniu jest około 1.08

Według mnie takie skoki są dosyć dziwne, tym bardziej że na innych komputerach wartość napięcia nie spada poniżej 0.8V, a u mnie prawie te napięcie zanika.