Skocz do zawartości


Zdjęcie

czujnik temperatury procesora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 _RaY_

_RaY_

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 07 2008 - 16:46

Po niecałym miesiącu odkąd kupiłem komputer, procesor zaczął się przegrzewać. Temperatura dochodziła do 120 stopni C i komputer się wyłączał. Próbowałem zmiany radiatora, pasty, nawet przeszedłem się do serwisu ;] ale koleś założył tylko nową pastę. Pomyślałem, że może to sprawka zasilacza no ale on nie przegrzewał by procka do 120C. Po przegrzaniu się procesora zdjąłem szybko radiator i organoleptycznie stwierdziłem że procesor może mieć maks 40 stopni C, był lekko ciepły. No to zostaje tylko czujnik na płycie głównej. Everest pokazuje dosyć normalne temperatury w idle, od 20 do 25 stopni C ale gdy chcę np.: rozpakować plik to temperatura skacze nawet do 90 stopni C, nie mówię o graniu w jakiekolwiek wymagające gry, 1-2 min i komputer pada. A moje pytanie to czy da się naprawić taki czujnik czy trzeba kupować nową płytę główną czy może to w ogóle nie przez czujnik tylko zrypany procesor ale mi się wydaje ze to płyta zawiniła.

a to mój sprzęcik:
procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+
płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3
pamięć ram 2GB DDR2 SDRAM
karta graficzna nVIDIA GeForce 8800 GT 1024MB
zasilacz 400W FEEL

  • 0

#2 ProSzafran

ProSzafran

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 30 06 2010 - 08:31

Witam Cie serdecznie. Miałem dokładnie IDENTYCZNY problem, taki samiutki, w dodatku Z TYM SAMYM PROCESOREM
"DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+", zmieniłem płytę główną i problem nadal był, także okazało się że PROCESOR jest wadliwy. Jak mówię miałem identyczny procesor, i okazało się że właśnie on się coś popsuł. Wymieniłem procek, i wszystko zaczęło śmigać jak ta lala. [Nie jestem pewien, czy ten procesor nie ma swojego czujnika w sobie, jak rodzina P4. nie wiem, ale jest to całkiem prawdopodobne].

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 06 2010 - 08:45

Wszystkie mikroprocesory CPU i GPU posiadają wewnętrzny pomiar temperatury rdzeni i obudowy tylko że zdarzają się procesory wadliwe gdzie jest zły pomiar temp. rdzeni i obudowy procesora. I tu tylko wymiana procesora może pomóc jak wyżej napisano.
Z tym że procesor na pewno jest na gwarancji więc możesz domagać się wymiany na inny lub zwrot kasy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych